Automatické udržování letu RC modelu

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Práce se zabývá stabilizací letu dálkově ovládaného modelu letadla. Cílem je vytvořit systém, který se v průběhu letu sám postará o to, aby letadlo bylo schopné (bez zásahu pilota) udržovat směr letu. Systém využívá 3-osý gyroskop pro získání polohy letadla. Pro řízení byla použita jednotka Arduino Uno.
This thesis is focused on stabilization of the radio-controlled aircraft model. The aim is to create a system that could controll the direction of flight (without pilot intervention) itself. This system also includes determination of the aircraft’s position using a 3-axis gyroscope. The Arduino Uno microcontroller was used as a controll unit.
Description
Citation
DENK, F. Automatické udržování letu RC modelu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2016.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Ing. Miroslav Švéda, CSc. (předseda) doc. Dr. Ing. Otto Fučík (místopředseda) Mgr. Ing. Pavel Očenášek, Ph.D. (člen) Ing. Igor Szőke, Ph.D. (člen) Ing. Václav Šátek, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2016-06-14
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " C ". Otázky u obhajoby: Objasněte souvislosti Vaší práce s pojmy směr a kurz letu. Jak se v současné verzi zachová letadlo, pokud je regulace zapnuta v průběhu provádění ostřejší zatáčky? Jakým způsobem řešíte napájení výpočetní jednotky z akumulátoru v letadle? Jak probíhá získání, převod a zpracování dat ze senzoru (akcelerometru)?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO