Návrh, realizace a simulace síťových protokolů v NS2

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
Cílem této práce je podrobně se seznámit se simulačním prostředím Network Simulator 2, nastudovat problematiku senzorových sítí a jejich podporu v tomto simulátoru a dle výběru implementovat příslušný protokol a realizovat jeho funkčnost v praktické simulaci.
The aim of this work is to become familiar with simulation environment Network Simulator 2, study the problems of sensor networks and their support in the simulator and implement the selected protocol and verify its funcitonality in a practical simulation.
Description
Citation
ZVOLENSKÝ, D. Návrh, realizace a simulace síťových protokolů v NS2 [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
sk
Study field
Telekomunikační a informační technika
Comittee
doc. Ing. Vít Novotný, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Miloš Orgoň, Ph.D. (místopředseda) Ing. Tomáš Zeman, Ph.D. (člen) Ing. David Kubánek, Ph.D. (člen) doc. Ing. Petr Mlýnek, Ph.D. (člen) Ing. Martin Koutný, Ph.D. (člen) Ing. Pavel Hanák, Ph.D. (člen) prof. Ing. Jiří Mišurec, CSc. (člen)
Date of acceptance
2010-06-09
Defence
Vysvětlete proč se na Obrázku 9.1 vpravo v tabulce RREQ Buffer Table nacházejí záznamy 3,2 a 2,1, když byly do tabulky vkládány sekvence 2,2 a 3,4 ? Pokud by Váš protokol fungoval, jak byste ověřoval jeho funkčnost a celkovou efektivitu v porovnání s původním protokolem MAODV?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO