Scrabble pro mobilní telefony

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Práce zkoumá možnosti vyhledávacích algoritmů a slovníkových datových struktur na platformách s omezeným výpočetním výkonem a dostupnou pamětí (typicky jde o mobilní telefony) a ukazuje jejich výhody a nevýhody v souvislosti s touto platformou. Konkrétně se zabývá jejich uplatněním ve známé stolní hře SCRABBLE. Používá Appel-Jacobsonův vyhledávací algoritmus na hledání možných tahů. Algoritmus má k dispozici slovník se všemi slovy, který je uložen v tzv. struktuře DAWG, která umožňuje slova rychle vyhledávat a současně zajišťuje kompresi obsažených slov, takže je velikost slovníku v paměti vzhledem k cílové platformě dostatečně malá. Výsledná Java aplikace pro mobilní telefon (MIDP 2.0) přidává grafické rozhraní a ovládání hry a umožňuje tak hraní hry SCRABBLE jak proti umělé inteligenci, tak proti jinému člověku.
This paper deals with an usage of searching algorithms and lexical data structures for platforms with limited computing power and accessible memory (celluar phones and similar) in SCRABBLE brand crossword game. There are also shown its advantages and disadvantages on this platform. The Appel-Jacobson searching algorithm is used to search possible moves. The lexicon with all words is available for this algorithm. It's stored in Directed Acyclic Word Graph (DAWG), which provides fast data searching and data compression too, so the size of the lexicon is comparatively small considering the target platform. The final Java application for celluar phones (MIDP 2.0) adds graphical interface and game control so it provides playing SCRABBLE brand crossword game against artificial intelligence or against human.
Description
Citation
KANĚČKA, O. Scrabble pro mobilní telefony [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2008.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
Date of acceptance
2008-02-15
Defence
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO