3D rekonstrukce obličeje z 2D snímku

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zabývá možnými přístupy k 3D rekonstrukci obličeje z 2D snímku. Jsou zde popsány způsoby analýzy vstupního snímku, jako lokalizace obličeje a obličejových rysů, ze kterých rekonstrukce vychází. Dále je čtenář detailněji seznámen s modifikačním modelem, který je základem většiny zmíněných metod, jeho vytvořením z databáze statistických dat a použitím při rekonstrukci. Obsahem je také popis implementace algoritmu využívajícího tento model.
This work deals with procedures that enables you reconstruct 3D face from a 2D picture. It describes ways to analyze an input picture, such as a face and facial features localization, on which this reconstruction builds. A reader is getting into a morphable model, its creation from static database data and and its usage on a reconstruction, more detailed later on, this morphable model is a building block of mentioned methods. This work contains also an algorithm implementation based on this model.
Description
Citation
KARHÁNEK, M. 3D rekonstrukce obličeje z 2D snímku [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2009.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
Date of acceptance
2009-06-16
Defence
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO