2015

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 5 of 81
 • Item
  Re-interpretace vzdělávacího prostředí
  (Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, ) Hamrník, Ondřej; Mléčka, Jan; Matoušková, Petra
  Transformace v systému veřejného vzdělávání probíhá v současné době po celém vyspělém světě, všichni si jsou vědomí toho že pouze klasický způsob jakým je vedena výuka už nám do buducna stačit nebude. Namísto návrhu stavby nové jsem vybral stavbu která slouží potřebám vzdělávání téměř stopadesát let. Tou stavbou je byskupské gymnásium v hradci králové.
 • Item
  ZOO STAVBY – HERALDICKÁ ZOO
  (Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, ) Štancl, Michal; Boháč, Ivo; Pospíšil, Zdeněk
  -Cílem diplomové práce bylo podrobněji zpracovat vybrané stavby v celkovém urbanistickém návrhu zologické zahrady. -Zasazení jednotlivých staveb do velmi členitého terénu a následné souznění s okolní krajinou -Vytvořit atraktivní objekty pro budoucího návštěvníka zologické zahrady -Návrhem zajistit rozvoj daného území
 • Item
  VNĚJŠÍ OBYTNÝ PROSTOR – REVITALZACE VITROBLOKU
  (Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, ) Koňaříková, Michala; Havliš, Karel; Kubínová, Šárka
  Cílem práce je vytvoření vnějšího obytného prostoru uvnitř tradiční blokové zástavby. Jsou využívány principy placemakingu. Jednou z hlavních ideí je navrácení vody dovnitř bloku v návaznosti na jeho historii.
 • Item
  Termální lázně Yverdon, pět smyslů v architektuře
  (Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, ) Dvořák, Dalibor; Koleček, Ivan; Křikavová, Iva
  objekt lázní je situován do kompaktní krychle obklopené vodou, která je umístěna v parku. lázně jsou členěny vertikálně do pěti pater podle funkcí. veřejné lážně, wellness, rehabilitace, fyzioterapie.
 • Item
  Cesta na Hostýn
  (Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, ) Bulisová, Lenka; Marek, Jiří; Mrva, Kamil
  Návrh na úpravu pěších tras v městské i lesní části. Urbanistické řešení části areálu na Svatém Hostýnu. Vytvoření několika zastavení pro odpočinek i meditaci.