Retrofit parní turbiny 250 MW na biomasu

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství
Abstract
V této diplomové práci je popsána modernizace čtyřtělesové turbíny Rateau – Schneider, při současném snížení výkonu z 250 MW na 160 MW. Práce je rozdělena do dvou hlavních celků. První část se zabývá návrhem bilančního schématu a v druhé části je vlastní konstrukční řešení průtočného kanálu. Výsledkem této diplomové práce je bilanční schéma a podélný řez nového průtočného kanálu.
There is a description of modernisation steam condensing turbine in this Master´s thesis. Electric output is decreased from 250 MW to 160 MW. This thesis is divided into two parts, there is a calculation of heat balance in first part and a calculation of blading in second part. Detail drawing and heat balance are the most important results of this Master´s thesis.
Description
Citation
NOVÁK, M. Retrofit parní turbiny 250 MW na biomasu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2013.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Energetické inženýrství
Comittee
doc. Ing. Jan Fiedler, Dr. (předseda) prof. Ing. Stanislav Veselý, CSc. (místopředseda) Ing. Radovan Kundera (člen) Ing. Tomáš Flimel (člen) Ing. Čáslava Pavel (člen) Ing. Stanislav Kubiš, CSc. (člen)
Date of acceptance
2013-06-18
Defence
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO