Redukce teplotní nehomogenity ve výkonových modulech

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
Diplomová práca poukazuje na metódy pre redukciu teplotnej nehomogenity vo výkonových moduloch. Je tu vykonaná simulácia prestupu tepla založená na reálnom termografickom meraní, výsledky z nich sú následne porovnané. Metódy uvedené v práci sú analyzované a je pojednané o ich aplikácií do bežnej prevádzky výkonového modulu.
This master thesis shows multiple methods for the reduction of temperature inhomogeneities in power modules. A heat transfer simulation on model power module is performed based on the settings of real world thermographic measurement, results are compared. The shown methods are analyzed and their real world applications are discussed.
Description
Citation
SOBOŇA, M. Redukce teplotní nehomogenity ve výkonových modulech [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2022.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
sk
Study field
bez specializace
Comittee
doc. Ing. Jiří Vaněk, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Petr Vyroubal, Ph.D. (místopředseda) Ing. Ladislav Chladil, Ph.D. (člen) Ing. Helena Polsterová, CSc. (člen) Ing. Ondřej Čech, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2022-06-07
Defence
Student seznámil státní zkušební komisi s cíli a řešením závěrečné vysokoškolské práce a zodpověděl otázky a připomínky oponenta a komise. Otázky komise k obhajobě: Jaký je tepelný odpor nitridu hlinitého? Jaký přístroj ste použil při termovizi? Jaká byla jeho přesnost? Emisivita se při měření termovizí nastavovala ručně?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO