Tvorba edukační úlohy pro výuku geometrických tolerancí

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství
Abstract
Bakalářská práce je rozdělena na dvě části. V první je zpracována rešerše pojednávající o geometrických tolerancích, jejich rozdělení, značení, vyhodnocování atd. Druhá část je praktická. Zde je využito znalostí získaných z rešeršní části k měření skutečné součásti, která byla přímo pro účely této práce navrhnuta a vyrobena. Měření je uskutečněno pomocí jednoduchého měřicího přístroje, který je na fakultě k dispozici. Koncept praktické části práce je uzpůsoben tak, aby sloužil jako podklad pro výuku studentů bakalářského studia.
The bachelor’s thesis is divided into two main parts. The first one is a theoretical part and it clarifies the basics of geometric tolerancing. The second one is practical and it uses the knowledge gained from the first part to show how geometric tolerances are measured and evaluated. It is demonstrated on a part made especially for the thesis. The measurement uses a device available at the faculty. The purpose of this work is to educatively illustrate the measurement and evaluation of the specifications to students.
Description
Citation
HANÁČEK, L. Tvorba edukační úlohy pro výuku geometrických tolerancí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2021.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Stavba strojů a zařízení
Comittee
doc. Ing. Jiří Malášek, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Robert Brázda, Ph.D. (místopředseda) Ing. Antonín Šťastný, Ph.D. (člen) Ing. Jaroslav Kašpárek, Ph.D. (člen) Ing. Michal Vaverka, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2021-06-16
Defence
Student prezentoval svou závěrečnou práci a odpověděl na otázky vedoucího i oponenta. Dále odpovídal na dotazy členů zkušební komise: Závislost rozměrových a geometrických tolerancí - zodpovězeno Jaké tři edukační úlohy byly vytvořeny? - zodpovězeno
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO