Chytré tlačítko pro smart home

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
Práce se zabývá návrhem chytrého tlačítka jakožto periferii k chytré domácnosti. Chytré tlačítko kombinuje funkce standardního světelného vypínače s možností ovládat další zařízení. Komunikace probíhá pomocí drátové sběrnice CAN nebo PWI. V práci je obsažen postup návrhu hardwarové části, která zahrnuje výběr vhodných součástek a technického řešení. Další částí práce je návrh firmwaru tlačítka, který bude schopen komunikovat s nadřazeným systémem.
This thesis deals with the design of a smart button which will be used as a periphery to a smart home. The smart button combines the functions of the standard light switch with the ability to control other devices. The smart button communicates via a wired CAN or PWI bus. Hardware designing process which include selection of a suitable components and most appropriate technical solutions is discussed. Another part of thesis deals with implementing a firmware that allows a smart button to communicate with the master system.
Description
Citation
MATULA, O. Chytré tlačítko pro smart home [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2021.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
bez specializace
Comittee
doc. Ing. Zdeněk Bradáč, Ph.D. (předseda) Ing. Lukáš Pohl, Ph.D. (místopředseda) Ing. Jakub Arm, Ph.D. (člen) Ing. František Burian, Ph.D. (člen) Ing. Stanislav Pikula, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2021-06-16
Defence
Student obhájil bakalářskou práci. Komise neměla žádné námitky k řešené práci. V průběhu odborné rozpravy odpověděl na dotazy.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO