Výroba pole zlatých plasmonických nanostruktur pro detekci biomolekul

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
Táto práca sa zaoberá prípravou zlatých nanoštruktúr pre využitie v detekcii biomolekúl. Zlatými nanoštruktúrami sú v tomto prípade myslené zlaté nanodrôty, ktoré vznikajú na základe elektrickej depozície zlata do poréznych šablón. Tieto šablóny je možné pripraviť za pomoci anodickej oxidácie hliníka, pričom dôraz sa kladie predovšetkým na jeho čistotu.
This work deals with the preparation of gold nanostructures for future usage in biomolecule detection. In this case, gold nanostructures specifically stand for gold nanowires, which are formed on the basis of electrical deposition of gold into porous templates. These templates can be prepared by anodic oxidation of aluminum, with particular emphasis on its purity.
Description
Citation
TESÁK, F. Výroba pole zlatých plasmonických nanostruktur pro detekci biomolekul [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2022.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
sk
Study field
bez specializace
Comittee
doc. Ing. Martin Augustynek, Ph.D. (předseda) Ing. Martin Mézl, Ph.D. (místopředseda) Ing. Martin Vítek, Ph.D. (člen) Mgr. Bc. Darina Čejková, Ph.D. (člen) MUDr. Jaromír Gumulec, Ph.D. (člen) Ing. Petra Novotná (člen)
Date of acceptance
2022-06-15
Defence
Student prezentoval výsledky své práce a komise byla seznámena s posudky. Doc. Augustynek položil otázku: V jakém času se pohybuje odleptávání hliníku? Na obrázku je vidět, že každý nanodrátek je jinak dlouhý. Proč tomu tak je? MUDr. Gumulec položil otázku: Nešlo by použít stejnou kyselinu, jen s jinou voltáží? Ing. Mézl položil otázku: Jaká je reprodukovatelnost přípravy? Student obhájil bakalářskou práci a odpověděl na otázky členů komise a oponenta.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO