HŘIBOVÁ, V. Aproximace chladicích účinků vodních trysek matematickými funkcemi [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Štětina, Josef

Obsahem práce je Aproximace chladicích účinků vodních trysek matematickými funkcemi. Text má 33 stran textu a čtyři přílohy. Grafická úprava splňuje požadavky na technický text a práce splňuje všechny požadavky na úpravu závěrečných prací na VUT. Práce obsahuje všechny povinné části a ve všech bodech splnila zadání. Studentka pracovala samostatně a práci pravidelně konzultovala. Studentka k práci využil širokou škálu zdrojů, které správně citovala. Téma práce velice aktuální a studentka ho zpracovala odpovědně. Je třeba zdůraznit, že tématiku přenosu tepla musela nastudovat v předstihu, protože tato tématika byla v předmětu termomechanika přednášena už v době, kdy práci dokončovala. Práce může být dobrým základem pro diplomovou práci v oblasti matematického modelování přenosu tepla. Studentka prokázala schopnost samostatné práce, splnila podmínky zadání, práce obsahuje všechny náležitosti, a proto ji doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu B
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Mauder, Tomáš

Bakalářská práce Aproximace chladících účinků vodních trysek matematickými funkcemi se zabývá využitím matematických metod k popsání problematiky chlazení vysokoteplotních povrchů. Práce stručně charakterizuje využití dané problematiky v inženýrských aplikacích, laboratorní experiment a matematickou teorii použitou k řešení problému. Bakalářská práce je na dobré úrovni, přehledně členěna a vytváří celkový pohled na daný problém. V práci se objevuje několik překlepů a neobratných formulací • str. 9 a) Vzduchové trysky jsou zřejmě Vodovzdušné trysky • str. 11 Tvrzení: „Bar není typickou jednotkou, která se pro tlak používá“ je poněkud neobratné, záleží na aplikaci. • Některé věty se opakují, např. str. 20 a 23 popis parametru rotace. V kapitole 6. jsou zobrazeny výsledky aproximace na reálných datech. Hustota zvolené sítě použitá pro vykreslení grafů (obr. 6.3, 6.4) však není zcela vhodná. Výsledné rozložení působí dojmem, že vrchol tvoří plocha, která zřejmě v experimentu nenastane a navíc by se asi těžko aproximoval představenou funkcí zobrazenou na obr. 4.4, 4.5. Po grafické stránce práce působí přehledným dojmem, i když v některých případech jsou použity méně kvalitní obrázky, např. str. 7 (špatně čitelné popisy v grafu, navíc jsou anglicky i když práce je psána v češtině), fotka na str. 13 apod. Práce s použitými zdroji je dobře zvládnutá. Jako velice pozitivní hodnotím počet zdrojových kódů v programu MATLAB, které mohou posloužit jako základ k prokládání experimentálních dat a k výpočtům okrajových podmínek numerických modelů teplotních polí. Autorka práce prokázala, že se dokáže orientovat nejen v matematice, ale i v tématech přesahující bakalářské studium matematické inženýrství. Bakalářská práce splnila všechny zadané cíle a svoji kvalitou a rozsahem přesahuje rámec běžné práce tohoto typu.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 64054