ŠMÍD, M. Model propustného měniče s vazební indukčností [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2021.
Cílem bakalářské práce bylo prostudovat problemetiku spínaných měničů napětí s vazební indukčnosti a vlivu neidealit obvoduna kvalitu vzniklé vazby mezi výstupy. Student k řešení dané problematiky přistupoval zodpovědně a pravidelně postup práce konzultoval. Ve shodě se zasdáním vytvořil simulační prostředí pro analýzu chování měniče. Dále vytvořil funkce umožňující sestrojení spekrální charakteristiky na základě dat z časové domény. Správnost těchto funkcí ověřil srovnáním s modelovým etalonem. Vlastn text práce byl studentem průběžně konzultován nicméně v poslední fázi (těsně před odevzdáním) se student odmlčel a dopracoval jej sám. Text je logicky členěn a po odborné stránce relativně dobře zvládnut. Až na drobnosti tak plně splňuje požadavky kladené na bakalářskou práci. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem práci doporučuji k obhajobě.
Student se v rámci své práce zabýval vytvořením modelu propustného měniče s vazební indukčností. Teoretická část práce je čitelná, přehledně členěná a velmi dobře uvede čtenáře do problematiky. Přesto se zde najdou nejasné formulace, které by bylo vhodné více rozvést (viz. otázky). K formální stránce mám jen dvě připomínky, a to je nepsaní fyzikálních veličin kurzívou a v případě odrážek nebo posloupnosti rovnic ukončování rovnice čárkou, po které následuje nová věta (např str. 15). V praktické části se student věnoval návrhu a modelování obvodu pro sebou stanovené parametry, u nichž se projeví chování vazební indukčnosti a její vliv na tlumení LC filtru. Modelování v programu OrCAD se simulátorem PSpice je přehledně sepsáno včetně grafických výstupů ze simulátoru. Na závěr bych očekával, že bude vyhodnocena přesnost nebo alespoň diskuse, jak vytvořený model odpovídá reálnému obvodu. Na základě výše uvedeného hodnotím práci B/84 bodů.
eVSKP id 134682