KŘIVÁNEK, J. Vytvoření interaktivních apletů pro podporu výuky zpracování obrazů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.

Posudky

Posudek vedoucího

Rajmic, Pavel

S výsledky práce pana Křivánka jsem vcelku spokojen. V letním semestru výrazně poklesla frekvence konzultací, což se odrazilo ve faktu, že některé aplety nejsou dotažené do podoby, kterou jsem si představoval (zejm. konvoluce). Student však pracoval samostatně a je vidět, že tématice rozumí a dokázal i sepsat teoretické základy. Za nejpovedenější považuji aplety Dithering a Procedurální textura. Zadání bylo splněno.

Navrhovaná známka
B
Body
85

Posudek oponenta

Mangová, Marie

Bakalářská práce Jiřího Křivánka se zabývá tvorbou interaktivních apletů pro podporu výuky zpracování obrazů. Bylo vytvořeno celkem pět apletů, které názorně demonstrují konvoluci obrazů, dithering obrazu, bitové roviny obrazu, gama korekci a procedurální textury. Práce je vhodně členěna na kapitoly. Po jazykové stránce se v textu nevyskytují překlepy, ale zato hojně chybí interpunkce. K faktické stránce: V definici 1D konvoluce na str. 16 je špatně použito znaménko plus místo mínus. U popisu obrázku 2.2 (stejně jako v apletu konvoluce obrazů) je nesprávně použito termínu jednotková matice. Na str. 18 u vztahu 2.7 je uvedeno, že se jedná o dvojrozměrné Gaussovo rozdělení, ale není zde napsáno, že jde pouze o speciální symetrický případ. U popisu apletů konvoluce a dithering obrazů není popsáno, jak se pracuje s krajními body v obraze. K vlastním apletům: U apletu konvoluce obrazů mi chybí možnost zvolit si rozměry konvolučního jádra a případně jeho prvky. V apletu gama korekce není popsaný posuvník, z apletu není ihned jasné, že se jedná o nastavení parametru gama. U apletu procedurální textury by se také hodilo rozkreslení jednotlivých kroků výpočtu. Celkově je zadání práce splněno, a proto doporučuji práci k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
91

Otázky

eVSKP id 85303