MOCKO, Š. Analýza fluorescence organického barviva s využitím konfokální mikroskopie [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Student projevoval zvýšenou aktivitu zejména v praktické části práce. Účastnil se pravidelných laboratorních měření tak, aby dosáhl předpokládaného rozsahu a dostatečných podkladů pro stanovení závěrů. Aktivní přístup se vztahuje také využití konzultací dalšího postupu a konzultací průběžně dosažených výsledků. Při zpracování rešerše a zpracování výsledků pracoval zcela samostatně. Cíle práce jsou studentem jasně formulovány. Z nasnímaných dat vyhotovil rozsáhlé, vypovídající grafické a statistické analýzy, ze kterých byl schopen vyvodit závěry, které jsou dále diskutovány. Zadání je splněno v plném rozsahu. Po formální i obsahové stránce je práce celkově na výborné úrovni. Jedinou výtku mám k použitému jazyku. Občas student spadá k vypravěčskému způsobu vyjadřování místo technického popisného stylu, taktéž jsou místo technických formulací používány příliš populární výrazy. Celkově vzato je ale práce na výborné úrovni.
Bakalářská práce se zabývá dlouhodobou analýzou fluorescence Rhodaminu, který je navázán na superparamagnetické železité nanočástice. V teoretické části práce student sestavil kvalitní literární rešerši v oblasti fyzikálního jevu fluorescence, funkce konfokálního mikroskopu, metod měření doby života fluorescence a fluorescenčního značení mezenchymálních kmenových buněk železitými superparamagnetickými nanočásticemi. Praktická část poté obsahuje získání sekvenčních obrazových dat pomocí konfokálního mikroskopu, které byly využity k ohodnocení spektrálního posunu a doby vyhasínání fluorescence. Pro zpracováni naměřených dat byl vytvořen software v programovém prostředí MATLAB, včetně grafického uživatelského rozhraní s detailním manuálem. Dosažené výsledky jsou vhodně diskutovány. Z hlediska řazení a návaznosti jednotlivých kapitol je práce logicky členěna. Po odborné stránce je práce na vysoké úrovni, celkový dojem kazí občasné použití netechnických až populárních vět (např.: „Co když chceme zjistit informaci i o jiné barvě? To není problém.“ nebo „Toto není záležitost jednoho odpoledne v laboratoři.“). Dále se ve vytvořeném programu vyskytují soubory s nepochopitelnými názvy (jelito.mat, kopyto.mat). Kromě několika drobných nedostatků je práce po formální stránce na velmi dobré úrovni. Použitá literatura je složena z relevantních zdrojů a obsahuje také velké množství zahraničních publikací. Zadání bakalářské práce považuji za splněné, práci hodnotím stupněm A/90 bodů a doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 84370