KOPÁČ, O. Optovláknový senzor na bázi Michelsonova interferometru [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.
Studen Ondřej Kopáč zpracoval svou bakalářskou práci na téma Optovláknový senzor na bázi Michelsonova interferometru. V rámci praktické části měl student navrhnout a vytvořit zapojení pro měření frekvencí nebalancovaným interferometrem. Cíle práce byly splněny v celém rozsahu. Student pracoval samostatně a pravidelně konzultoval dosažené výsledky své práce. Problematiku Michelsonova interferometru pochopil velmi dobře. Formální zpracování je až na některé drobné nedostatky na dobré úrovni. S prací studenta jsem byl spokojen.
Závěrečná práce studenta Ondřeje Kopáče na téma Optovláknový senzor na bázi Michelsonova interferometru je po stránce obsahové dobře strukturována. Po stručném teoretickém seznámení s danou problematikou student přechází k praktickým řešením bakalářského úkolu. V první části je vytvořeno několik simulačních modelů výše zmíněného interferometru v prostředí Simulink. Modely jsou přehledně popsány, stejně tak výsledky simulací jsou jasné. V další části bakalářské práce student popisuje možnosti již realizovaných zapojení pro měření frekvence. Poté následuje výběr vlastního zapojení a následně jeho realizace. Výsledky měření jsou, bohužel, chaoticky prezentovány, což vede k nejasnostem při závěrečném rozboru. Bakalářské práce rovněž obsahuje některé typografické chyby a nepřesnosti. Výsledné grafy z měření mohly být lépe prezentovány a tím pádem také jasněji a lépe vysvětlen rozdíl přesnosti měření při využití různého balancování ramen interferometru. Dále v práci chybí rozbor výhod a nevýhod při využití balancovaného a nebalancovaného typu interferometru. I přes výše uvedené obsahové a formální nedostatky hodnotím zadání práce jako splněné, a bakalářskou práci tak doporučují k obhajobě.
eVSKP id 110245