ŠIMŮNEK, M. Napěťové a proudové integrátory s moderními funkčními bloky a jejich využití ve filtrech [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Dostál, Tomáš

Práce se zabývá napěťovými a proudovými integrátory s moderními funkčními bloky (OPA, OTA, CC II, CFA) a jejich aplikací ve filtrech. Student pracoval samostatně a iniciativně. Zadání splnil. Navrhl pět multifunkčních univerzálních filtrů šestého řádu s těmito integrátory. Vhodným modelováním a simulacemi na počítači ověřil jejich činnost a vlastnosti reálných obvodů. Očekával jsem hlubší rešerši odborných časopisů, firemní dokumentace a www stránek výrobců. Málo se věnoval CFA.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Využití literatury C 7/10
Formální zpracování práce A 20/20
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 18/20
Splnění zadání B 44/50
Navrhovaná známka
B
Body
89

Posudek oponenta

Petržela, Jiří

Zadání projektu lze považovat za splněné. S ohledem na obtížnost práce by se slušelo vybranou strukturu filtru i prakticky vyzkoušet. Z textu práce je na mnoha místech patrné, že citlivostní analýzu student prováděl metodou pokus-omyl. To je při použití programu Pspice zbytečné. Pokročilé analýzy jsou použity pouze pro význačný kmitočet filtru. Při analýze je potřeba uvažovat vliv tolerancí pasivních součástek, parazitních vlastností i výrobních rozptylů aktivních prvků zároveň. Stěžejní bod zadání, konkrétně statistické vyhodnocení analýzy Monte-Carlo, je zpracován povrchně (zcela postrádám histogramy). Práce je sepsána přehledně, avšak na několika místech používá student nevhodnou terminologii. Závažnější nedostatky jsem neodhalil.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Formální zpracování práce B 8/10 Práce je sepsána přehledně, avšak na několika místech používá student nevhodnou terminologii. Závažnější nedostatky jsem neodhalil.
Splnění požadavků zadání B 17/20 Zadání projektu lze považovat za splněné. S ohledem na obtížnost práce by se slušelo vybranou strukturu filtru i prakticky vyzkoušet.
Odborná úroveň práce B 40/50 Z textu práce je na mnoha místech patrné, že citlivostní analýzu student prováděl metodou pokus-omyl. To je při použití programu Pspice zbytečné. Pokročilé analýzu jsou použity pouze pro význačný kmitočet filtru. Při analýze je potřeba uvažovat vliv tolerancí pasivních součástek, parazitních vlastností i výrobních rozptylů aktivních prvků zároveň.
Interpretace výsledků a jejich diskuse D 12/20 Stěžejní bod zadání, konkrétně statistické vyhodnocení analýzy Monte-Carlo, je zpracován povrchně (zcela postrádám histogramy).
Navrhovaná známka
C
Body
77

Otázky

eVSKP id 14627