FABIÁN, M. Modelování propojovacích struktur pro přenos signálů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Brančík, Lubomír

Práce se zabývá problematikou modelování propojovacích struktur pro přenos signálů ve smíšených elektronických obvodech. Student se věnuje způsobům jejich analýzy v časové i frekvenční oblasti. Rozebírány jsou jak přibližné modely se soustředěnými parametry, tak i řešení telegrafních rovnic homogenního přenosového vedení. Vybrané metody byly úspěšně algoritmizovány v jazyku Matlab, příklady několika simulací jsou rovněž uvedeny. Zadání bakalářské práce považuji za splněné pouze z části, především pak proto, že se nepodařilo úspěšně algoritmizovat a ověřit momentovou metodu, na kterou se práce ve své teoretické části zaměřuje. Dále musím s lítostí konstatovat, že z formálního hlediska je v práci řada chyb a nesprávně použitých termínů, a to naprosto stejných, na které již bylo upozorněno při obhajobě semestrálního projektu. Aktivitu studenta během řešení bakalářské práce považuji za přiměřenou.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání C 35/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 18/20
Formální zpracování práce E 10/20
Využití literatury C 7/10
Navrhovaná známka
C
Body
70

Posudek oponenta

Petržela, Jiří

Při srovnání zadání práce s jejím obsahem lze konstatovat, že zadání bylo splněno pouze zčásti. Zcela postrádám praktickou část zadání projektu, která by byla jistě přínosem. Student se rovněž zmiňuje o momentové metodě, která však nebyla zřejmě implementována v Matlabu. Problematika spojená s propojovacími strukturami a integritou signálů je bezesporu teoreticky náročné téma. Domnívám se, že význam některých vzorců mohl být vysvětlen detailněji. Rovněž není zřejmé, zda je student sám odvodil nebo využil dostupnou literaturu. Vzhledem k těžkopádným formulacím vzniklým zřejmě překladem nelze jednoznačně usoudit, jestli student dané problematice porozuměl. Vytvořené skripty v Matlabu jsou bezesporu funkční, nejsou však dostatečně okomentovány. Jako pozitivum vidím kritické zhodnocení dosažených výsledků. Z formálního hlediska jsem v práci nezaznamenal nedostatky zásadního charakteru. Jen bych rád upozornil, že význam číslování vzorců tkví v tom, že je v dalším textu již nemusíme vypisovat. Kvalita prakticky všech obrázků je na nízké úrovni.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání E 10/20 Při srovnání zadání práce s jejím obsahem lze konstatovat, že zadání bylo splněno pouze zčásti. Zcela postrádám praktickou část zadání projektu, která by byla jistě přínosem. Student se rovněž zmiňuje o momentové metodě, která však nebyla zřejmě implementována v Matlabu.
Odborná úroveň práce B 40/50 Problematika spojená s propojovacími strukturami a integritou signálů je bezesporu teoreticky náročné téma. Domnívám se, že význam některých vzorců mohl být vysvětlen detailněji. Rovněž není zřejmé, zda je student sám odvodil nebo využil dostupnou literaturu. Vzhledem k těžkopádným formulacím vzniklým zřejmě překladem nelze jednoznačně usoudit, jestli student dané problematice porozuměl.
Interpretace výsledků a jejich diskuse B 17/20 Vytvořené skripty v Matlabu jsou bezesporu funkční, nejsou však dostatečně okomentovány. Jako pozitivum vidím kritické zhodnocení dosažených výsledků.
Formální zpracování práce C 7/10 Z formálního hlediska jsem v práci nezaznamenal nedostatky zásadního charakteru. Jen bych rád upozornil, že význam číslování vzorců tkví v tom, že je v dalším textu již nemusíme vypisovat. Kvalita prakticky všech obrázků je na nízké úrovni.
Navrhovaná známka
C
Body
74

Otázky

eVSKP id 14518