BAČA, P. Rekonstrukce signálu modifikovaného efektem fade-in/fade-out [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Rajmic, Pavel

Pan Bača byl zpočátku tématem velmi motivován. Vnímal jsem, že motivace postupně opadala, jak bylo nutné se vypořádat s nejednoduchými dílčími překážkami na cestě k úspěšnému výstupu. Z mého pohledu byla frustrace způsobena: 1/ tím, že téma není jednoduché 2/ tím, že teoretické základy p. Bači byly v oblasti DSP a matematiky slabé 3/ tím, že student nevěnoval práci tolik času, kolik bylo třeba. Nakonec se podařilo převzatou implementaci podobné úlohy upravit a provést základní analýzu vlivu parametrů na výsledek. Druhá část zadání zůstala nezpracována, nicméně to nevnímám jako příliš podstatné.

Navrhovaná známka
D
Body
65

Posudek oponenta

Kiska, Tomáš

Student Petr Bača se ve své práci zabýval rekonstrukcí signálu modifikovaného efektem fade-in/fade-out za pomoci tzv. řídkých reprezentací signálů. Úvodem lze konstatovat, že zadání bakalářské práce bylo splněno. Z obsahového hlediska práce postrádá hlubší představení testovaných vzorků a z jakého důvodu byly vybrány. Pojem „Folková hudba“ nebo „Pop“ jednoznačně nevypovídají o nástrojovém složení, a tudíž i o jejich spektru. Na druhou stranu je poměrně kvalitně shrnuta rešerše. Jazyková úroveň práce je na nižší úrovni, kdy má text v některých částech hovorovější charakter. Anglické názvy nejsou přeloženy, i když v češtině obsahují regulérní a běžně používaný ekvivalent (např. „frame“). Dále text obsahuje jednoslabičné předložky na konci řádku. K formálnímu hledisku práce bych měl několik výhrad. V první řade práce neobsahuje vektorovou grafiku u funkčních závislostí, s tím přímo souvisí i nečitelné a malé popisky. V textu se dále nachází nesprávné citování zdrojů na literaturu (např. [2, strana 6]). I přes všechny výše zmíněné výhrady navrhuji práci k obhajobě s hodnocením 70/C.

Navrhovaná známka
C
Body
70

Otázky

eVSKP id 101935