STEJSKAL, J. Testování vibračního generátoru s podélnou cívkou [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2011.

Posudky

Posudek vedoucího

Hadaš, Zdeněk

Předkládaná práce se zabývá oživení a testování vibračního generátoru s podélnou cívkou a pákou uloženou na hrotech. Tomuto konceptu se na FSI VUT v Brně dlouhodobě věnuje pozornost a vychází z patentovaného řešení. Studentovi byla poskytnuta výrobní dokumentace k tomuto zařízení a jednotlivé součástky. Úkolem studenta bylo oživit, proměřit, otestovat a verifikovat sestavený simulační model této mechatronické soustavy. Cíle práce byly splněny. Na základě zkušeností z oživení a testování tohoto zařízení student provedl určité změny konstrukčního řešení z hlediska montáže a generování elektrické energie. Student pracoval samostatně a prokázal systematicky přístup při řešení dané problematiky. Předkládaná práce je přehledná a logicky uspořádaná ač obsahuje velmi detailní informace o celém procesu oživování tohoto zařízení. Přes výskyt několika drobných nesrovnalostí je předkládaná práce na vysoké úrovní a její výsledky budou dále využitelné při optimalizaci této konstrukce.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Březina, Lukáš

Autor se ve své práci zabývá testováním vibračního generátoru s podélnou cívkou. Diplomant se v první části práce zabývá vymezením pojmů pro danou problematiku a popsáním principu funkce vibračního generátoru. V následující části je popsána výroba funkčního zařízení následována sestavením modelu a vyhodnocením výsledků simulace. Zcela logicky autor v práci pokračuje testováním reálného zařízení, na základě kterého jsou navrženy konstrukční úpravy. Výsledky z měření jsou také použity pro zpětnou korekci modelu. Na takto zkorigovaném modelu je potom vyhodnocen vliv navržených konstrukčních úprav. V závěru práce se autor věnuje zhodnocení dané konstrukce jako autonomního zdroje elektrické energie. Struktura práce je zcela logická a přehledná a to i přes (na bakalářskou práci) značnou rozsáhlost. Samotné provedení práce je na poměrně vysoké úrovni. K formálnímu provedení mám výtku především k práci s literaturou, kde odkazy na zdroje [6, 7, 8, 9, 13] nejsou zahrnuty v textu práce a na některé obrázky se neodkazuje autor v textu. Na práci cením zejména komplexní přístup autora k dané problematice, který v závěru vede na navržení konstrukčních úprav daného zařízení. Tyto jsou podepřeny měřením na reálném zařízení a následně je jejich vliv vyhodnocen na korigovaném simulačním modelu. O praktickém přínosu práce tedy není pochyb. Samotné cíle práce jsou beze zbytku splněny. Práci doporučuji k obhajobě a i přes uvedenou výhradu doporučuji po zodpovězení otázek hodnocení „A - výborně“.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací D
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 37648