KRAMÁŘ, M. Návrh layoutu nové výrobní haly s realizací štíhlé výroby podnikatelského subjektu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2023.

Posudky

Posudek vedoucího

Jurová, Marie

Práce byla zpracována na základě samostatného přístupu i konzultací s vedoucí práce. Současně také na základě spolupráce s podnikatelským subjektem a jejími pracovníky.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B Způsob zpracování práce v celém rozsahu splňuje požadavky návrhu nového layoutu výrobního provozu. Autor pracoval dle  získaných znalostí magisterského studia i získaných znalostech ze studia samostatných odborným článků a současného stavu v podnikatelském subjektu.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B Uvedený postup řešení odpovídá běžným zvyklostem psaní závěrečných prací. Nejdříve uvádí literární zdroje a práci s nimi. Na těchto znalostech je zpracována analytická část pro nový layout a následně  je zpracován návrh  pro realizaci štíhlé výroby v provoznách podmínkách.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B Návrh nového layoutu výrobní haly dokumentuje budoucí  výrobu vybraného produktu s prvky štíhlé výroby, což povede ke snížení nákladů a realizaci plynulého materiálového toku.. Současně zajistí ii rozvoj podnikání           
Praktická využitelnost výsledků B Předložený nový návrh layoutu se může stát dobrým základem pro rozhodování TOP managementu při realizaci tohoto záměru v praxi. Návrh zajistí i jakost budoucí produkce ve vybraném provozu.
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B Práce má požadovanou formu uspořádáíní dle předpisů VUT v Brně pro závěrečné práce. Je zpracována na základě správných odborných pojmů a postupů, Jazyková úroveň odpovídá zpracování odborných prací.
Práce s informačními zdroji, včetně citací B Pro kvalitu zpracování byly použity jak knižní zdroje, tak i zdroje.  internetové, které rychleji přenášejí do praxe nové poznatky a přístupy.. Citace odpovídají předpisům legislativním i VUT v Brně.
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Juřica, Pavel

V práci se mísí dva různé směry řešení práce. Jedním je návrh layoutu výrobní haly. Druhým je pak zabezpečení štíhlé výroby výrobního provozu. Toto rozdělení uhýbá od zadání a ani si jej neupřesňuje v kapitole cíle práce. Teoretická část je zpracována jako výčet technik a přístůpů bez jakékoliv přidané hodnoty autora. Část popisu podniku se shoduje s autorovou bakalářskou prací. Systém pro vyhodnocování podobnosti uvádí 16% shodu s autorovou bakalářskou prací. V abstaktu v podstatě vyměnil pár slov, ale struktura zůstala naprosto stejná. Další podobnost se týká teoretické části, kde má např. i stejně nastanovaný obrázek. Uvedené údaje o podniku se neobtěžoval aktualizovat, i když jsou veřejně dostupné. V analýze současného stavu autor přidává kapitolu výzkumné metody. Tato kapitola mi přijde vytržená z kontextu, ale po podrobnějším pátrání v textu a hlubším zamyšlení, se návaznosti dají tušit. Analytická část je zpracována spíše popisně a nezakládá se na tvrdých metrikách. Zpracování kvalitativních dat je diskutabilní a pro inženýrskou práci na hranici akceptovatelnosti. Předložená diplomová práce je zpracována ještě vyhovujícím způsobem. Vykazuje porozumění tématu, zadání je však zpracováno neúplně. Řešení je jen navrženo bez jakéhokoliv propojení s potřebnými náklady. Pro jakékoliv rozhodování managementu podniku ohledně předložených návrhů, bude potřeba předloženou práci doplnit. 

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů E
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod D
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry D
Praktická využitelnost výsledků E
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C
Práce s informačními zdroji E
Navrhovaná známka
E

Otázky

eVSKP id 148665