PULEC, M. Využití radarových senzorů v mechatronice [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2022.

Posudky

Posudek vedoucího

Brablc, Martin

Student Matěj Pulec v rámci své bakalářské práce realizoval sadu experimentů s krátkodosahovým radarovým systémem pro robotické aplikace. I když rozsah experimentů a míra detailu zpracování není ideální, rešerše i dosažené experimentální výsledky poslouží jako podklad pro volbu vhodného senzoru v jiných projektech. Student pracoval více méně samostatně a dostatečně konzultoval svůj postup. Po pomalejším rozjezdu, kdy už se zdálo, že mnoho výsledků nebude, se mu podařilo během posledních měsíců zabrat a splnit plánované experimenty. Oceňuji také jeho vlastní implementace vizualizačních a filtračních algoritmů (heatmapa, g-h- filter). Samotný text práce je přiměřený a rozumně popisuje dosažené výsledky, vytknout by se mu daly pouze drobnosti, např. práce s citacemi – většinou se citují celé nahrubo celé sekce, i když místy by bylo správnější citovat konkrétní převzatou informaci. Celkově práci hodnotím i přeš minimalistické zpracování kladně, zadání bylo splněno a navrhuji hodnocení B – velmi dobře.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání C
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita D
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu C
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Formánek, Martin

Pan Pulec se ve své bakalářské práci zabývá popisem radarových senzorů a zprovozněním konkrétního radaru od firmy Texas Instruments v prostředí MATLAB. Rešeršní část práce na 22 stran je zpracována velmi kvalitně, byť některé věci jsou dle mého názoru rozebrány až příliš detailně. V následující praktické části je rozumně využito firmwaru od TI, autor vytvoří objekt pro komunikaci s radarem a následně data vykresluje různými způsoby. Zde oceňuji zejména zpracování heatmapy pro vykreslování dynamických objektů. Není mi však zřejmé, proč autor v celé práci pracuje jen s dynamickými body, i když radar posílá také detekované statické body. Provedené experimenty by mohli být provedené důsledněji, např. experiment popisován v kapitole 3.5 by mohl být proveden i na jiných objektech, v různých konfiguracích. Závěr práce přináší zajímavé výsledky, které budou zohledněny při dalším použití tohoto senzoru. Práci po odpovědi na otázku hodnotím jako „B“-velmi dobře

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 140251