CHUDÁ, K. Testování zalévacích hmot pro elektrické stroje [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Studentka vypracovala práci na téma " Testování zalévacích hmot pro elektrické stroje“. V rámci práce se studentka zabývala zalévacími hmotami, zejména s ohledem na tepelné vlastnosti. Studentka pracovala velice samostatně, pravidelně konzultovala, plnila všechny zadané úkoly. Práci doporučuji k obhajobě.
Bakalářská práce je věnována problematice testování zalévacích hmot pro elektrické stroje, se zaměřením rovněž na analýzu existujících vzorků. Předložená bakalářská práce má 54 stran. Přílohy tvoří podkladové materiály pro jednotlivé materiály (str. 55 – 85). Textová část bakalářské práce je členěna do 4 kapitol. Zabývá se mj. izolanty, dielektriky a zalévacími hmotami pro výrobu el. zařízení. Tato část práce je zakončena přehledovou tabulkou shrnující tepelnou vodivost a koeficienty teplotní roztažnosti pro různé materiály a rešerší zalévacích hmot. Prezentace jejich praktického využití demonstruje poznatky z V – polové analýzy a řešení fyzikálního rozporu pro konkrétní aplikace. V praktické části bakalářské práce se zabývá metodami pro indikaci parametrů jednotlivých hmot. Pouze správný výběr izolačních materiálů pro elektrické stroje ovšem rozhodně nezajišťuje jejich funkčnost a bezpečnost. V tomto ohledu se jedná o velice zúžený úhel pohledu. Místo užívaného pojmu „zjišťování“ by bylo vhodnější použít termínu měření. Při něm se do vzorku „nepouští“ uváděný příkon, ale zkoušený vzorek se napájí daným příkonem a na ustálený stav se „nečeká“, ale po dosažení ustáleného stavu lze měření ukončit… Z prezentované obrazové dokumentace není patrné upevnění elektrod a případně i termočlánků. Tato skutečnost významně ovlivňuje kvalitu a přesnost naměřených výsledků. Studentka rovněž využila dostupných technických možností na ÚVEE FEKT VUT v Brně a analyzovala teplotní poměry ve zkoušených vzorcích s využitím programu FEMM. Interpretace získaných výsledků je ovšem chybná, viz obr. 18, 22, 26. V závěru komentuje dosažené výsledky v množném čísle. Zůstává proto otázkou kdo byl spoluautorem této bakalářské práce. V práci se nachází drobné překlepy a pravopisné chyby. Nicméně je patrné, že jejímu zpracování byla věnována patřičná péče a vhodným způsobem aplikovány získané znalosti a dovednosti i z doposud absolvovaných odborných předmětů.
eVSKP id 100396