ŠTEFANEC, T. Vizualizace výsledků simulace jízdní dynamiky vozidla [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Porteš, Petr

Tématem diplomové práce studenta Bc. Tomáše Štefance byla vizualizace výsledků simulace jízdní dynamiky vozidla. Za tímto účelem se student musel seznámit s programováním v prostředí Matlab, s tvorbou modelů v toolboxu Matlab/Simulink a v toolboxu 3D Animation. V neposlední řadě se musel seznámit s vytvářením virtuální scény pomocí jazyka VRML 97. Důraz na tyto prostředky, které nebyly přímo součástí jeho studia, tvořilo náročnost zadaného tématu. Diplomant přistupoval ke své práci zodpovědně. Splnil zadání. Diplomovou práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Kučera, Pavel

Úkolem studenta bylo vypracovat vizualizaci výsledků simulace jízdní dynamiky vozidla. K jednotlivým cílům přistoupil komplexně s návazností na celek. Studen v první části popisuje vhodné softwary a jejich funkce pro řešení daných cílů. Následující část popisuje vlastní tvorbu rozhraní pro vytváření vizualizace vozidla a zkušební dráhy v prostředí Matlab, kdy je vytvářen VRML kód popisující danou vizualizací. Autor pro tvorbu rozložení zkušební dráhy vychází z příslušných norem, které např. zastupují kruhový test nebo vyhýbací manévr. Dále studen popisuje tvorbu rozhraní pro připojení vstupních dat v softwaru Simulink. V závěru práce student doporučené další možné postupy pro rozšíření generování vizualizace. Těmito body studen splnil všechny požadované cíle. Obecně práce působí seriózním dojmem a vytknout lze jen drobné formální záležitosti. Vytvořené rozhraní pro tvorbu VRML kódu a jeho popis lze považovat jako velice přínosné a dále využitelné v praxi. Student prokázal schopnost využití svých znalostí ke zvládnutí úkolů, které na něho byly kladeny a práce splňuje požadavky, tudíž je doporučena k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 71877