DUFEK, M. Optimalizační možnosti pro nízko-výkonové mikro-kontroléry [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Student pracoval po celý rok pečlivě v rámci jeho možností a docházel na pravidelné konzultace v domluvený čas. Student se snažil pracovat průběžně, ale problematice mohlo být věnováno více času pro pochopení. Zpracování práce je na dobré úrovni, obsahuje pouze několik chyb, jako například nesprávně zarovnané citace, obrázky (Obr. 2.1), jedno-větné odstavce, špatně sázené obrázky/tabulky (mimo kapitoly či vnořené až o několik stránek později než jsou zmíněny), atd. Student vypracoval optimalizaci pomocí prostředí CCS, nicméně menší důraz je kladen na důležitější část vlastní optimalizace, které představuje netriviální problematiku. Z tohoto pohledu tedy považuji zadání za částečně splněné, kdy mělo být lépe vypracována vlastní optimalizace šifry AES. Jelikož student splnil zadání pouze částečně a vzhledem i k formálnímu zpracování práce, hodnotím práci vzhledem k výše uvedenému hodnocení známkou C - 70 bodů.
Práce se zabývá optimalizačními možnostmi pro šifru AES na nízko-výkonovém mikro-kontroléru MSP430. Dle zadání měl autor práce vytvořit optimalizovaný kód pro šifru AES z dodaných SW knihoven od VUT a Texas Instruments. Z pohledu splnění zadání si myslím, že zadání bylo splněno pouze částečně. Autor práce věnuje velkou část optimalizačním nástrojům prostředí Code Composer Studio (CCS), nicméně minimální pozornost vlastní optimalizaci či algoritmům pro zefektivnění šifry AES. Optimalizační nástroje prostředí CCS představují zcela základní nastavení a není zde studentův přínos. V rámci využití literatury autor čerpá převážně z technických dokumentací či skript. Dle mého názoru mělo být čerpáno z většího počtu zdrojů s větší váhou (např. vědecké články) odkud by autor získal přehled o různých možnostech optimalizace šifry AES a následně nemusel zůstat pouze u jednoho bodu ze zadání. Další výtku bych měl k interpretaci autorovi práce, kdy není zcela jasně odlišen autorův přínos oproti poskytnutým řešením knihoven od VUT a Texas Instruments. Kódy v přílohách měly být vsazeny do textu jako pseudokód s větším vysvětlením procesu optimalizace. Po formální stránce je práce zpracována dobře až na pár drobností, které nesnižují její úroveň. Vzhledem k splnění zadání jen částečně hodnotím práci E/55. Prosím studenta, aby během obhajoby prezentoval svůj přínos mimo optimalizační nástroje prostředí CCS.
eVSKP id 93862