WIECKOVÁ, K. Frézování kapes v leteckých slitinách [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Ohnišťová, Petra

Studentka řešila bakalářskou práci jak po stránce teoretické, tak po stránce praktické. V praktické části pracovala hned s několika CAM systémy, což hodnotím velmi pozitivně. Kvůli časové tísni neměla možnost realizovat všechny nasimulované strategie obrábění jednoduchých i komplexních kapes. Pozitivně hodnotím grafické zpracování práce. Mírné nedostatky shledávám ve schopnosti interpretovat dosažené experimentální výsledky. Předložená práce splňuje všechny náležitosti dané příslušnými předpisy pro vysokoškolské kvalifikační práce. Práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu B
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Sedlák, Josef

Posuzovaná bakalářská práce je zpracována v souladu se zadáním na výborné úrovni. Jedná se o práci zabývající se problematikou frézování kapes v leteckých slitinách, respektive aplikací frézovacích cyklů při obrábění kapes, které jsou reálné s kapsami nacházejícími se na spodním panelu křídla letadla. Práce je rozdělena na dvě části – teoretickou a praktickou. Teoretická část práce je zaměřena na charakteristiku materiálů používaných v leteckém průmyslu a teoretickém rozboru technologie frézování zejména z pohledu strojů, řezných nástrojů a operací při frézování (aplikace různých obráběcích strategií). Praktická část práce se zabývá návrhy a rozbory použitých strategií frézování při obrábění jednoduchých i složitých tvarů kapes v různých CAM programech. Součástí praktické části je rovněž verifikace vytvořených CNC programů při reálném obrábění vzorku hliníkové slitiny a zvolených řezných podmínkách. Práce je ukončena zhodnocením použitých strategií při obrábění odlehčovacích kapes s cílem dosažení max. produktivity během výroby a předpokladu získání požadované kvality obrobeného povrchu. Je zřejmé, že studentka věnovala zpracování bakalářské práce potřebnou pozornost. Po grafické stránce je práce zpracována rovněž na výborné úrovni. Podklady potřebné pro svoji práci studentka čerpala z literárních, odborných a elektronických zdrojů, o které se také opírá. V práci se vyskytují drobné formální náležitosti a drobné překlepy. Při řešení bakalářské práce postupovala studentka správně. Prezentované výsledky jsou přesvědčivé a jsou přehledně uspořádány pomocí obrázků, tabulek a grafických závislostí. Práce je přehledná a srozumitelná. Z výše uvedených skutečností vyplývá, že studentka splnila zadání v plném rozsahu, a proto doporučuji bakalářskou práci k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 109503