KOTALÍK, M. Softwarový hlukoměr [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2020.
Závěrečná práce splňuje jen o málo větší část zadání. Student si během řešení špatně rozvrhl síly a pracoval málo aktivně, takže výsledkem je částečně funkční implementace požadovaných algoritmů v prostředí Matlab, ale v jazyce C++ je uspokojivě (bez váhových filtrů) realizován pouze výpočet hladiny akustického tlaku. Výpočet hlukové expozice a intenzity hluku v jazyce C++ je realizován jen částečně a není stabilní. Členění textové části a navazování jednotlivých kapitol nepovažuji za příliš vhodné. Např. jednotlivé parametry zvukového signálu nejsou definovány v jedné (první) kapitole, ale různě rozprostřeny v textu; už v části 2.5.1 je zmíněna hranice „hladiny akustického tlaku“ pro poškození sluchu 80dB_SPL, ale veličina je definována až v části 3.2; v části 3.5 Intenzita zvuku chybí popis obrázku 6 a není zdůrazněno, že se používají dva mikrofony; kmitočtové vážení pro kompenzaci křivek stejné hlasitosti je popisováno v části 3.2.1 a pak znovu v 3.4.; v části 3.5 je uvedeno, že z názvu souboru je zjištěna úroveň dB_SPL, ale příklad názvu souboru (ze kterého by bylo pochopitelné, o co se jedná) je až v části 5.8.; tabulky v příloze nejsou nijak popsány a není jasné, co vlastně vyjadřují; apod. I po formální stránce je práce na nižší úrovni. Většina textu je zarovnána do bloku, ale některé části ne. Pro programátorské symboly, názvy funkcí, apod. je někdy použita kurzíva, někdy jsou v uvozovkách, a někdy nejsou rozlišeny vůbec. Text obsahuje slangové nebo hovorové výrazy (kontent, vyskočí error), překlepy nebo pravopisné chyby a často chybí interpunkční znaménka.
Předložená práce je po formální stránce velmi problematická: vyskytují se v ní časté překlepy, nesmyslné skloňování, chybějící či chybné odkazy a převzaté obrázky bez korektní citace. Zadáním požadovaná implementace v prostředí MATLAB a následně pomocí jazyka C++ byla sice splněna, měření vlastností navrženého systému však vykazuje dosti zásadní problémy – viz otázky. Z předložených materiálů vyplývá, že zadání sice bylo splněno, nicméně funkčnost výsledného měřicího softwaru je velmi špatná. Vzhledem k uvedenému navrhuji práci hodnotit jako dostatečnou 55 body.
eVSKP id 122877