HAD, P. Vytvoření interaktivních programů pro podporu výuky zpracování signálů a obrazů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Jedná se o přepracovanou práci, kterou přišel student dvakrát konzultovat. Oproti původní verzi, která byla v podstatě plagiátem, student tentokrát odevzdal vlastní text. Tato práce již začíná pracovat s literaturou, ale místy je citování pořád nedostatečné. Vlastní text je celkem chaotický, místy obsahuje nepřesnosti nebo chyby, ale obsahuje základní body nezbytné k dané problematice. Také text obsahuje celkem dost překlepů, hrubek a typografické chyby. V praktické části byl student úspěšnější a podařilo se mu odevzdat jednotlivé aplety, v nichž opravil chyby z minula a dokončil další části. Nicméně v apletu interpolace je špatně implementovaná Lagrangerova interpolace a chybí zde interpolace splajny a ideální interpolace. Aplet metoda nejmenších čtverců zřejmě vycházel z apletu interpolace, proto nesedí jeho popis a není zde možnost volení dalších parametrů. Zbylé dva aplety se podařilo studentovi celkem zdařile dokončit, i když ovládání některých funkcí by mohlo být uživatelsky přívětivější.
Bakalářská práce p. Pavla Hada je věnována vytvoření čtyř interaktivních apletů pro zlepšení výuky zpracování signálů. Jedná se o druhou, přepracovanou verzi práce, neobhájenou v řádném termínu. Od Úvodu po Závěr čítá text pouze 23 stran. Student si pomáhá vložením volného řádku mezi jednotlivé odstavce. Úvod obsahuje pouze popis, co aplety demonstrují, chybí motivace, proč vůbec vznikly. Obecně jazykově je práce na docela dobré úrovni, ale autor se vyjadřuje dosti vágně, uvážíme-li, že studuje technický obor. Některé věty bohužel prozrazují, že autor problematice moc nerozumí. Celkový dojem kazí na každé stránce faktické i typografické problémy, překlepy. Kapitoly 1 až 4 popisují postupně čtyři aplety. Rozsah i úroveň kapitol postupně klesá. Na druhou stranu, student vytvořil čtyři aplety. Autor nepíše, v jakých prohlížečích byly testovány. Podařilo se mi však všechny spustit. V práci chybí zmínka o tom, proč byl vybrán jazyk JavaScript, jaké má vlastnosti, případně jaké knihovny byly použity. Aplet 1 je podle mého názoru použitelný pro výuku, není jen jasný význam červených ukazatelů pod grafy. Aplet 2 má bohužel k uvedení do praxe daleko. Modrý graf nepřináší cennou informaci, spíš je matoucí. Aplet 3 je vcelku demonstrativní, chybí mi jen zobrazení barevné škály u výsledného grafu, a možnost škálovacího faktoru u konvolučního jádra. Aplet 4 je nepoužitelný, nevidím ani náznak toho, co by měl studentům ukázat. Lagrangeova interpolace je úplně mimo. Shrnul bych svůj názor tak, že textová část je nevyhovující, nicméně dva ze čtyř apletů jsou použitelné při praktické výuce.
eVSKP id 104820