ŘEHULKOVÁ, B. Studium titrace molekulárního kyslíku do dohasínajícího dusíkového plazmatu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Krčma, František

Diplomantka se snažila na diplomové práci pracovat v mezích možností, které umožňovalo její zaměstnání. Požadavky stanovené v zadání práce splnila na celkově solidní úrovni. Částečný problém byl se studiem literatury, ale to je do značné míry dáno skutečností, že většina literatury je k tématu spíše v rovině teorií a numerického modelování, jemuž není snadné detailně porozumět i pro zkušené odborníky. Získané výsledky jsou jednoznačně přínosné a pro plnou interpretaci dosažených výsledků bude nutné využít numerický model kinetických procesů, což ovšem výrazně přesahuje rámec diplomové práce. Celkově hodnotím přístup diplomantky jako velmi dobrý.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Studium literatury a její zpracování C
Využití poznatků z literatury C
Kvalita zpracování výsledků B
Interpretace výsledků, jejich diskuse B
Závěry práce a jejich formulace A
Využívání konzultací při řešení práce A
Celkový přístup k řešení úkolů A
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Mazánková, Věra

Předložená diplomová práce má experimentální charakter. Je vidět, že studentka všechny experimenty provedla pečlivě. V práci je názorně zpracovaná teorie týkající se kinetických procesů v dohasínajícím dusíkovém plazmatu. Bohužel se v teorii studentka často odvolává na bakalářské, jiné studentské práce, nebo studijní materiály, i když existuje relevantní literatura k tomuto tématu. V textu jsou nerelevantní odvolávky, např. [16] je manuál ke spektrometru jako odkaz pro zdroje plazmatu. V seznamu citací je dvakrát citace [19]. Citace [27] zřejmě není úplná. Další z formálních chyb je, že v práci nejsou očíslovány vztahy a rovnice. Připomínky ke zpracovaným výsledkům mám k obr. 5 a obr. 6 na str. 23 a 24. Bylo by vhodné v prvním případě popsat všechny identifikovatelné přechody a v druhém případě označit alespoň spektrální systémy. Obr. 5 se nachází na dvou stranách. Na str. 39 uvádíte vliv jevu pink afterglow, ale není zřejmé, v jaké vzdálenosti od aktivního výboje byl tento jev pozorován. Tato informace měla zaznít hned na začátku kapitoly. Co se týká metody titrace, o které v práci píšete, tak není příliš vhodné tento termín ve vašem případě užívat. Jestliže jste pouze přidávala kyslík kapilárou do dusíku a nezaznamenala jste nějaký „bod změny“ a na základě toho nestanovila koncentraci sledované látky, tak nelze mluvit o titraci.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Logické členění práce A
Kvalita zpracování výsledků C
Interpretace výsledků, jejich diskuse C
Využití literatury a její citace D
Splnění požadavků zadání B
Úroveň jazykového zpracování A
Formální úroveň práce – celkový dojem C
Závěry práce a jejich formulace B
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 67422