PSOTA, T. Řešení elektronického příbalového letáku pro farmaceutický průmysl [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2019.
Student se zabýval identifikací léčiv a jejich značením za účelem snadného poskytnutí informací o léčivech v elektronické podobě jejich uživatelům. V práci představuje problematiku registrace léčiv a jejich značení, také potřebnou legislativou, která se na značení vztahuje. V další fázi se zabývá tvorbou uživatelské databáze a zaměřuje se na způsoby značení formou QR kódu. Rešerše je přehledná, dobře strukturovaná, podložená přiměřeným počtem literatury. Student se v ní cíleně zaměřuje na informace spojené s léčivy a jejich značením, využívá také vlastních zkušeností. Úvodní část je dobrým podkladem k následující praktické části. Hlavním cílem bylo vyhotovení multiuživatelské webové aplikace pro víceúrovňové sdílení funkcí přípravy štítků a jejich tisku s vhodně navrženou databází. Student pracoval zcela samostatně, přitom konzultoval postupy dle aktuální potřeby s vedoucím práce. Vyhotovené webové rozhraní pro přípravu a tisk QR kódů je funkční, naplněné vzorovými daty a splňuje všechny požadavky zadání. Funkčnost student dokládá vlastními výtisky štítků. Vzhledem k faktu, že funkce přípravy a tisku štítků je pro uživatele aplikace nejdůležitější, předpokládal bych navíc její větší propracovanost, univerzálnost a zjednodušení způsobu nastavení tiskové sestavy pro uživatele webové aplikace.
Předložená bakalářská práce se zabývá tématem kódování informací o léčivých přípravcích ve formě lineárních a dvourozměrných kódů. Student se v teoretické části práce věnuje úvodu do registrace léčivých přípravků a jejich značení ve formě kódů. Uvedený text celkem přehledně vypovídá o současně používaných způsobech značení. Text je však příliš obecný. Bylo by vhodné, kdyby byly jednotlivé metody značení doplněny praktickou ukázkou na konkrétních léčivých přípravcích. V praktické části student prezentuje návrh webové aplikace s databází léčivých přípravků, ze které lze vytisknout QR kódy odkazující na příbalovou informaci daného přípravku. Zde postrádám detailnější informace o implementaci navržené aplikace, zejména, jaký framework nebo prostředí bylo pro implementaci využito. Dále mám výtku k formální části práce. Text působí místy méně technicky a neodborně a chybí odkazování obrázků a tabulek v textu. Před odevzdáním práce mohla být provedena kontrola zarovnání nadpisů (viz nadpis u kap. 1 a 2). Další výtku mám k závěru práce, který je tvořen pouze 4 větami, což podle mého názoru nedostatečně zhodnocuje dosažené výsledky. I přes zmíněné výtky, zejména formálního charakteru, však považuji práci za zdařilou a po odborné stránce splňující obecně kladené požadavky na bakalářskou práci. Hodnocení: B (80 b.)
eVSKP id 118298