KOZUMPLÍK, M. Návrh laboratorní úlohy do laboratoře řízení [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2022.
Pan Miroslav Kozumplík se ve své bakalářské práci věnoval návrhu laboratorního přípravku, který demonstruje problematiku řízení teploty v trubici, která je ochlazována proudícím vzduchem. Zadání práce bylo po časové stránce náročné, protože se jednalo o praktickou realizaci celého přípravku. Pan Miroslav Kozumplík si optimálně rozvrhl svoji práci na celou dobu řešení dané problematiky, pracoval soustavně a svědomitě. Dle vlastního uvážení se zúčastňoval pravidelných konzultací, na které přicházel vždy připravený. I přes drobnou chybu při návrhu plošného spoje, je prototyp laboratorních přípravku plně funkční. Vypracovaná bakalářská práce je napsána v logickém sledu a splňuje požadavky zadání. Při jejím vypracování student, dle mého názoru, prokázal výborné bakalářské schopnosti. Práci doporučuji k obhajobě a navrhuji výborně A -92.
Předložená Bakalářská práce se zabývá realizací laboratorního přípravku pro řidičské předměty bakalářského, případně magisterského studia. Rozsahem 31 stran se bakalářská práce řadí mezi průměrně rozsáhlé práce. Text práce je sice srozumitelný ale obsahuje nemalé množství neodborných výrazů, rozsáhlých větných konstrukcí, chybějících odkazů a nevhodně zvolených spojovacích výrazů. Práce je logicky členěna, pořadí jednotlivých kapitol bylo vhodně zvoleno. Úvodní kapitola bez zbytečných odboček obecně popisuje jednotlivé prvky soustavy. Po úvodní kapitole následuje popis platformy použité pro řízení pomůcky. Přestože byly dostatečně popsány důvody pro volbu této platformy, tak bych uvítal porovnání s obdobnými v Matlabu podporovanými zařízeními od jiných výrobců. Následující kapitoly postupně odkrývají další úskalí realizace laboratorního přípravku. Student již od začátku zvolil správnou metodiku. Postupuje od prvotního návrhu přes simulační ověření až po samotnou realizaci na desce plošných spojů. Nejspíš právě díky tomuto postupu se mu (až na drobnou chybu ve schématu PCB) hned napoprvé podařilo vytvořit funkční přípravek bez zbytečných iterací a opakované výroby DPS. Závěru práce chybí funkční ověření použitelnosti přípravku v řídicích úlohách. Předložené vzorové zadání laboratorní úlohy je orientováno spíše na fyzikální praktika spíš než na regulaci požadované teploty. Celkově práce působí uceleným dojmem a svědčí o nadprůměrných bakalářských schopnostech studenta. Vzhledem k víše zmíněným nedostatků práci celkově hodnotím 87b (B).
eVSKP id 142628