Určité integrály v Maple, Matlab a TKSL

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
V této práci pojednávám o výpočtu různých typů určitých integrálů v programech Maple, Matlab a TKSL. Dále zde provádím srovnání výše uvedených programů na výpočet určitých integrálů. Toto srovnání provádím hlavně z hlediska použitelnosti výsledků výpočtu určitých integrálů v těchto programech. Dále v této práci přikládám příklady zdrojových souborů pro možnosti ověření si výsledků a jejich rozdílné interpretace programy. Díky těmto souborů je možné si všechny výpočty zopakovat a porovnat složitost zápisu určitých integrálů v těchto programech. Nakonec je uvedeno srovnání uvedených programů vzhledem k přívětivosti k uživateli.
This thesis discourses different types of definite integrals calculations, applying Maple, Matlab and TKSL software. Additionally, the thesis compares above software in terms of usability of calculated results of each program. For verification of calculations and comparison of different interpretations, there are examples of source code attached. By virtue of this files it is possible to revise the calculations of definite integrals and compare complexity of its record. Finally, the paper also compares above programs considering their user-friendliness.
Description
Citation
BARTÁK, J. Určité integrály v Maple, Matlab a TKSL [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2008.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
Date of acceptance
2008-06-09
Defence
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO