Městské lázně

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury
Abstract
“Městské lázně“ jsou určeny jak obyvatelům a návštěvníkům města tak pro hotelové hosty. Filosofie rozdělení prostorů vychází ze dvou potřeb člověka. Jedna je trávení času ve společnosti a druhá je potřeba izolace a klidu. Hlavní prostory bazénů jsou zónou extrovertní s vazbou na vnější prostředí (výhledy Špilberk, nábřeží, řeka, Červený kopec, Petrov). Střed je jako hradba (introvertní zóna), do které člověk vstupuje za účelem izolace, meditace a zklidnění.
The Municipal Baths is designed for both residents and visitors to the city for hotel guests. Philosophy of distribution space is based on two needs of people. One is spending time in the company and the second is the need for isolation and tranquility. The main pool area is a zone extrovert with a link to the external environment (Špilberk views, waterfront, river, Red Hill, Petrov). Center is as a wall (zone introvert) into which you enter for the purpose of isolation, meditation and relaxation.
Description
Citation
CHLÁPEK, J. Městské lázně [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury. 2010.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Architektura
Comittee
prof.Ing.arch. Robert Špaček, Ph.D. (předseda) Ing. arch. Eva Beránková (člen) Ing. arch. Barbora Jenčková (člen) prof. Ing. arch. Jan Koutný, CSc. (člen) doc. Ing. Monika Petříčková, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2010-05-31
Defence
Diplomant představil svůj diplomní projekt a zodpověděl kladené otázky a připomínky.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO