Statická analýza programů v C ve Sparse a příbuzných nástrojích

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Softwarová verifikace se postupně stává čím dál tím více důležitou součástí vývoje. Jejím cílem je zajištění kvality výstupního produktu. Navzdory tomuto ale problém psaní dobrých nástrojů pro statickou analýzu často spočívá v nedostatku dobrého front-endu překladače. Tato práce se pokouší analyzovat a zdokumentovat existující nástroj, zvaný Sparse, aby byli vědečtí pracovnící vyzbrojeni stabilním řešením, které jim umožní vyvíjet jejich analyzátory. V neposlední řadě je taky diskutovaný projekt Mygcc a jeho nový přístup k integraci se stávajícími překladači.
Software verification is steadily becoming important for software developers and companies to ensure software quality. However, the problem of writing a good static code analysis tool often stems from the lack of a good compiler front-end. To solve this problem, we try to analyse and document an existing tool called Sparse to empower software verification researchers with a ready, stable solution for their projects. Additionally, we also talk about Mygcc and it's new approach to integrate with existing compilers.
Description
Citation
NAGY, M. Statická analýza programů v C ve Sparse a příbuzných nástrojích [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2009.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
Date of acceptance
2009-06-17
Defence
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO