Nízkopříkonový bezdrátový senzorový uzel

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
Cieľom tejto práce je navrhnúť a vytvoriť bezdrôtový senzorový uzol s dôrazom na nízku spotrebu energie. Prvotne je toto zariadenie postavené na mikrokontroléri Atmel ATmega328P a namerané dáta odosiela pomocou XBee využívajúc vrstvu IEE 802.15.4., prípadne modul nRF24L01. Následne návrh využíva Atmel ATmega256RFR2 s integrovanou bezdrôtovou časťou a protokolom Lightweight Mesh. Špeciálna pozornosť je v tejto práci kladená najmä na režimy spánku a znižovanie spotreby mikrokontroléra. Tieto hodnoty sú pre ATmega328P aj namerané.
The main purpose od this thesis is to design wireless sensor node with emphasis on low power consumption. This device is firstly made of microcontroller Atmel ATmega328P and for transferring measured data XBee 802.15.4 or transceiver nRF24L01 is used. Subsequently there is a design with Atmel ATmega256RFR2 with integrated wireless part and Lightweight Mesh protocol. Special attention is given to sleep modes and lowering power consumption. For ATmega328P the measurement of these power modes is done.
Description
Citation
POBIECKY, M. Nízkopříkonový bezdrátový senzorový uzel [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
sk
Study field
Teleinformatika
Comittee
doc. Ing. Kamil Říha, Ph.D. (předseda) Ing. Ondřej Krajsa, Ph.D. (místopředseda) Ing. Lukáš Povoda, Ph.D. (člen) Ing. Ondřej Šmirg, Ph.D. (člen) Ing. Vlastimil Člupek, Ph.D. (člen) Ing. Ľuboš Nagy, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2017-06-19
Defence
Podle obr. 2.3 dochází k připojení periferií při log0 na výstupu mikrokontroleru. Budou v tomto případě periferie skutečně odpojeny od napájecího napětí i případě, když samotný mikrokontrolér bude vypnut? Jak se liší nastavení jednotlivých režimů pro optimalizaci spotřeby popisované v kap. 5.1 pro ATmega328P od režimů podporovaných ATmega256RFR2? Jak v obr. 1.0 chápat 100% míru vyhledávání pojmu „Internet of things“ v současné době?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO