Ovládání robotického ramena Mitshubishi Melfa 6 SL

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato bakalářská práce popisuje ovládánírobotického ramene Mitsubishi Melfa 6 SL. Práce je pouze částí většího projektu, jehož cílem je vytvořit online laboratoř, která by měla sloužit pro podporu výuky umělé inteligence. Tento dokument se zaměřuje na popis vlastností ramene a jeho ovládání pomocí počítače. Popsáno je také vybavení laboratoře. Cílem projektu bylo vytvoření knihovny pro řízení ramene vlastním programem.
This thesis is focused on the control of the robotic arm Mitsubishi Melfa 6 SL. It is a part of a bigger project, which goal is to build an online laboratory supporting the teaching of artificial intelligence. This document describes methods which can be used to control the arm, especially using personal computer. It also briefly describes the laboratory itself. The goal of this project was to create a set of routines, which can be used to control the robot using one's own software.
Description
Citation
SCHINDLER, P. Ovládání robotického ramena Mitshubishi Melfa 6 SL [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2009.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
Date of acceptance
2009-06-18
Defence
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO