Design stojacího svítidla.

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství
Abstract
Tato práce obsahuje návrh designu stojacího svítidla. Zabývá se výběrem jeho zdroje osvětlení a materiály. Snažila jsem se o obohacení interiéru něčím jedinečným, co by těšilo uživatele. Výsledkem je elegantní stojací lampa, která je tvořena podstavcem a třemi zdroji světla umístěných na trubkách. Jako zdroj světla jsou použity LED diody. V práci je také zahrnut vývoj a současný stav interiérových svítidel. Obsahuje i vývoj a popis navrženého svítidla.
Presented thesis deals with the design of floor luminaire. It contains the selection of illuminating light and materials. I sought to bring something unique, which causes pleasure to users. The result is the elegant floor lam. It consists of pedestal and three tubing with illuminating lights. The LED diode was used as the illuminating light. In this work you can find a progression and contemporary posture of interior light. It describes also progression and description of design light.
Description
Citation
BEČICOVÁ, D. Design stojacího svítidla. [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2008.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Průmyslový design ve strojírenství
Comittee
akad. soch. Tomáš Chorý, ArtD. (předseda) doc. Ing. arch. Jan Rajlich (místopředseda) akad. soch. Tamara Buganská (člen) doc. akad. soch. Ladislav Křenek, ArtD. (člen) Ing. Dana Rubínová, Ph.D. (člen) Ing. Michal Vaverka, Ph.D. (člen) doc. akad. soch. Miroslav Zvonek, ArtD. (člen)
Date of acceptance
2008-06-10
Defence
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO