Studenti sobě - Studentské centrum Poříčí

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury
Abstract
Předmětem bakalářské práce je urbanistický a architektonický návrh zástavby části městského bloku v Brně na Poříčí. Řešená parcela je situována na křižovatce komunikace vedené po nábřeží řeky Svratky a nejvýznamnější brněnské radiály směrem na Vídeň. Jedná se o objekt studentského centra a 3 dalších polyfunkčních objektů na ulici Vídeňská. Návrh reaguje na okolí, díky schématu 2 na sobě položených hmot ve tvaru písmene L jednak logicky uzavírá blok budov, jehož je součástí a zároveň svým ustoupením v 1.NP pracuje s veřejným prostorem otevřeným do ulice. Velké okno menzy, která zároveň může mimo hlavní hodiny provozu sloužit jako multifunkční společenský prostor se jako velká obrazovka obrací směrem do města a k řece.
The object of the bachelor's project is urban and architectural design of city block in Poříčí in Brno. The site is situated near the crossroads near river Svratka and important city radial communication heading towards Wien. The design is reading its surroudings and brings the solution. The scheme of two L-shaped buildings is keeping the expected street line and brings interesting public space as well. The big window of student hall is connected to the river and it can serve as a multifunctional space.
Description
Citation
STRATÍLEK, J. Studenti sobě - Studentské centrum Poříčí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury. 2011.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Architektura
Comittee
Ing. arch. Marek Štěpán (předseda) Ing. arch. Luboš Františák, Ph.D. (člen) Ing. arch. Roman Gale (člen) Ing. arch. Petr Kopečný (člen) doc. Ing. Zdenka Lhotáková, CSc. (člen)
Date of acceptance
2011-05-24
Defence
Student představil svou práci a reagoval na podněty a připomínky oponenta a vedoucího práce.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO