Prostor cyklické změny

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
E
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury
Abstract
Snahou projektu je návrh, který by mohl dynamickým způsobem reagovat na cyklické změny lokálního života severopolského města Svinoústí a zároveň by mohl položit základní kámen změny kvality v sektoru, ze které celé město čerpá. Koncept se snaží co nejlépe propojovat prostory ze tří světů - hotel, restaurace a škola - do komunikujících dynamických prostorů schopných reagovat na cyklické či nárazové změny. Již samotný časový harmonogram školního roku a turistického komerce má potenciál se doplňovat a vytvořit tak neustále živý, oragnický prostor. Studenti školy tak mají unikátní možnost během tříletého studia být neustále v přímém spojení s praxí, v rámci dvou semestrů v klidu studovat a v létě se změnou sezóny plynule navázat na praxi. Navrhovaná škola gastronomie a hotelnictví se napojuje na hlavní lázeňskou promenádu svým parterem nabízejícím služby ve formě učňovských podniků, tedy kavárny, restaurace a lobby skromného hotelu, ve kterých pracují samotní studenti učňovské školy v rámci prvních praxí pod dohledem atestovaných mistrů, též pracujících pro školu.
This project's goal was to create a school of gastronomy and hotel managemant while also creating a space for their first job.
Description
Citation
MARCHESE, M. Prostor cyklické změny [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury. .
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Architektura
Comittee
prof. Ing. arch. Zdeněk Fránek (předseda) Mgr. art Ing.arch. Ján Pernecký  (člen) Ing. arch. Ing. Rudolf Müller (člen) Ing. arch. Ing. Jan Vrbka (člen) Ing. arch. Jiří Marek (člen)
Date of acceptance
Defence
Student odprezentoval svůj návrh. Byly přečteny posudky oponenta a vedoucího práce. Jak byste charakterizoval architekturu svého návrhu? Kteří světoví architekti vás inspirují? Popište více architekturu a výraz svého návrhu. Která část nebo prvek vašeho návrhu vás nejvíce těší nebo jste na něj nejvíce hrdý? Co se vám na projektu podařilo zrealizovat, co jste za poslední čtyři roky studia vždy chtěl? Dotaz na dimenzi průvlaků, na které jsou uloženy sloupy. Kolik si myslíte, že by byla výška průvlaků? Student uspokojivě odpověděl na všechny otázky.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO