JUŘÍK, T. Sběrnice PCI express modul logického analyzátoru [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.

Posudky

Posudek vedoucího

Valach, Soběslav

Cílem diplomové práce bylo navrhnout a realizovat modul logického analyzátoru připojeného k rozhraní PCIe, přes které se budou přenášet získaná data. Vlastní implementace byla realizována na vývojovém kitu s hradlovým polem Spartan 3E a PHY od firmy NXP. Pro úspěšné splnění zadání bylo nutno nastudovat funkci sběrnice PCIe, seznámit se s PCIe corem od firmy Xilinx, vybrat a naučit se vhodný HDL jazyk - v tomto případě Verilog, zajistit komunikační prostředky mezi kartou a aplikací v prostředí windows a v neposlední řadě vytvořit samotnou aplikaci, která zobrazí data získaná z modulu log. analyzátoru. Diplomant ke své práci přistupoval aktivně, odpovědně a s plným nasazením. Na vlastní realizaci projektu pracoval samostatně a řešenou problematiku v případě nutnosti konzultoval. Zkušenosti a výsledky získané při řešení projektu jsou použitelné v reálných aplikacích.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 50/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 18/20
Formální zpracování práce A 18/20
Využití literatury B 8/10
Navrhovaná známka
A
Body
94

Posudek oponenta

Macho, Tomáš

Úkolem pana Tomáše Juříka bylo implementovat modul logického analyzátoru do hradlového pole, který by předával sejmutá data programu v počítači PC přes sběrnici PC. Pro studenta bakalářského studijního programu se jednalo o náročný úkol. Průvodní zpráva obsahuje cca 35 stran textu a je sestavena v logickém sledu. Poměr mezi částí textu převzatého z literatury a vlastní prací pana Juříka považuji za vyvážený. Pan Juřík implementoval v hradlovém poli FPGA modul LOGIC_ANALYZER a propojil jej s modulem PCI-Express 1 Lane PIPE Endpoint Core vygenerovaným pomocí nástroje CORE. Pro generování demonstračních dat vytvořil modul INPUT_SOURCE, který obsahuje binární, BCD, Grayův a Johnsonův čítač. Na straně počítače PC vygeneroval pomocí programu DriverWizard tzv. WinDriver jako interface mezi OS a PCIe deskou a pro zobrazování získaných dat napsal v jazyce C# uživatelské rozhraní. Postup pana Juříka i volbu vývojových prostředků považuji za správnou. Škoda, že v práci není více prostoru věnováno ověření funkce analyzátoru na reálných datech. Ověření funkce analyzátoru není věnována ani samostatná kapitola, pouze v kapitole "Uživatelské rozhraní" je uveden záznam průběhů a tabulka zaznamenaných dat pro BCD čítač. Po grafické stránce je práce na solidní úrovni. Práce bohužel osahuje příliš mnoho překlepů a zkomolených vět.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce A 50/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse B 16/20
Formální zpracování práce B 8/10
Navrhovaná známka
A
Body
94

Otázky

eVSKP id 30903