HODULÍK, H. Stanovení hladiny stresu na základě monitorování tepové frekvence [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2024.

Posudky

Posudek vedoucího

Bidlo, Michal

S přihlédnutím k výše uvedeným skutečnostem považuji práci i její výsledky za zdařilé a navrhuji nadprůměrné hodnocení známkou B.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Informace k zadání Jedná se o náročnější multioborové téma s realizací HW prototypu pro stanovování hladiny stresu na základě měření vybraných fyziologických ukazatelů. Zadání považuji za splněné.
Práce s literaturou Bez vážnějších připomínek.
Aktivita během řešení, konzultace, komunikace Diplomant byl aktivní v míře odpovídající náročnosti tématu, v tomto smyslu nemám vážnějších výhrad.
Aktivita při dokončování Práce byla dokončena včas, její obsah byl konzultován, rozsah poskytnutých připomínek a časové možnosti na jejich zapracování mohly ovlivnit některé pasáže finálního textu.
Publikační činnost, ocenění Bez publikační činnosti.
Navrhovaná známka
B
Body
88

Posudek oponenta

Strnadel, Josef

Výsledek práce studenta (tj., realizační výstup a technickou zprávu) souhrnně považuji za průměrně kvalitní a navrhuji jej ohodnotit stupněm C ; odůvodnění: zadání bylo středně obtížné , realizační výstup , byť s výhradami, splňuje požadavky zadání a je poměrně kvalitně zdokumentovaný , technická zpráva je, i přes výtky, nadprůměrně kvalitní, k výsledku práce studenta nemám zásadnější výhrady .

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Náročnost zadání Zadání považuji za středně obtížné - v bodech 2, 3 a 5 vyžadovalo návrh a realizaci nekomplexního řešení (algoritmu a prototypu) s ohledem na minimalizaci výpočetní náročnosti a dlouhodobé monitorování, což však kladlo nároky na vhodné načasování souvisejících činností. Dále vyžadovalo volbu a přípravu podmínek, prostředků a metod pro zhodnocení vlastností řešení dle bodu 6 zadání. Zadání považuji za řešitelné pomocí vědomostí, dovedností a zkušeností získaných během dosavadního studia .
Rozsah splnění požadavků zadání Zadání považuji za splněné , avšak s výhradou  ke zohlednění minimalizace (bod 2 zadání) a použitelnosti pro dlouhodobé monitorování (bod 3 zadání) - splnění těchto požadavků je diskutabilní , jelikož není v technické zprávě uspokojivě zdokumentováno .
Rozsah technické zprávy Rozsah technické zprávy (TZ) považuji za obvyklý - TZ obsahuje veškeré podstatné informace k řešené problematice i realizačnímu výstupu (RV), byť jeho zhodnocení mohlo být kvalitnější .
Prezentační úroveň technické zprávy 79 Technická zpráva (TZ) je vhodně strukturovaná , její části na sebe vhodně navazují a přispívají k její velmi dobré čitelnosti a představě o prostředcích, způsobu a výsledku řešení, kterou však kazí poměrně nelogické, umístění obecných rešeršních informací o BLE v podkap. 5.1, poměrně malá velikost obr. 6.5, zmínka o kompromisu na str. 38 objasněném až na str. 44, neoddělování hodnoty a fyzikální jednotky mezerou v Tab. 8.2 a 8.3, neuvedení významu veličiny "věk" ve vzorci na konci str. 46. TZ vytýkám především nejasnosti ohledně vlastností (přesnost, měřicí rozsah, opakovatelnost aj.) senzoru MAX30001 a jeho role při zhodnocení řešení a nepříliš jasnému zdůvodnění některých závěrů (např. v částech 5.3, 6.2.2, 6.3).
Formální úprava technické zprávy 90 Úroveň typografické a jazykové stránky technické zprávy považuji za výbornou , případné nedostatky považuji za nepodstatné - dovolím si zmínit jen, poměrně zbytečně detailní, členění obsahu až do třetí úrovně, ojedinělé překlepy či občasná "bílá místa" v textu.
Práce s literaturou 100 Informační zdroje použité v technické zprávě jsou, vzhledem k tématu a zadání práce, vhodně zvoleny , pokrývají řešenou problematiku a v technické zprávě je na ně odkazováno způsobem umožňujícím řádné odlišení prvků vlastních od převzatých .
Realizační výstup 70 Realizační výstup (RV) má dvě části - hardwarovou (platforma pro detekci stresu založená na EKG senzoru MAX30001 a mikrokontroléru RF52832) a softwarovou (skripty v Python pro práci s datovou sadou a trénováním, firmware v C pro hardware se senzorem a mikrokontrolérem, Android aplikace ve Flutter). Implementace RV je poměrně přehledná , vhodně dekomponovaná a rozvržená do adresářů a zdrojových souborů, které však obsahují řadu zakomentovaných, pravděpodobně ladicích, úseků. Dokumentaci RV považuji, až na výhradu z části Rozsah splnění požadavků zadání a některé nejasnosti (viz např. část Prezentační úroveň technické zprávy), za nadprůměrně kvalitní . Souhrnně hodnotím RV jako funkční , nicméně vzhledem k jeho slabšímu, přinejmenším neuspokojivě zdokumentovanému, zhodnocení však jako průměrně kvalitní .
Využitelnost výsledků Vzhledem k nejasnostem ohledně vlastností realizačního výstupu považuji jeho využití v blízké době přinejmenším za diskutabilní .
Navrhovaná známka
C
Body
79

Otázky

eVSKP id 156149