FROLICH, L. Využití platformy Android Wear pro hlasové ovládání zařízení v chytré domácnosti [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Hošek, Jiří

Bakalářská práce studenta Libora Frolicha se zabývá problematikou využití platformy Android Wear OS pro hlasové ovládání zařízení v chytré domácnosti. Přesněji se jedná a propojení platformy Android Wear OS s hlasovým asistentem Google Assistant. Student po celou dobu práce komunikoval, ačkoli na začátku druhého semestru bylo období, kdy se studentovi nedařilo posouvat se kupředu. Výsledkem je strukturovaná práce, kde se v prvních dvou kapitolách student věnuje problematice chytrých domácností a s ní spojené platformě Google. Student dále popisuje komunikaci v rámci jím vytvořené chytré domácnosti a v poslední kapitole popisuje vývoj aplikace fulfillmentu, tedy jím vytvořené aplikace, která se stará o vykonávání uživatelských příkazů. Bohužel struktura práce není ideální (v práci se prolíná praktická a teoretická část), což je způsobeno především pozdním započetím sepisování textu. Výstupem práce je funkční aplikace pro ovládání chytré domácnost nainstalovaná do Google Assistant. Tuto aplikaci je možné ovládat z hodinek s operačním systémem Wear OS. Z tohoto pohledu je tedy možný shrnout, že zadání bylo z větší části splněno. Na základě výše uvedených informací hodnotím práci známkou C / 75 bodů a doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
C
Body
75

Posudek oponenta

Zeman, Kryštof

Bakalářská práce studenta Libora Frolicha se zabývá problematikou využití platformy Android Wear OS. V práci je nejdříve popsána problematika chytré domácnosti následovaná popisem použitých zařízení. Dále navazuje popis služeb Google, ve kterém student diskutuje jednotlivé součásti potřebné pro vytvoření vlastní aplikace v případě Google Assistanta. Samotnému popisu aplikace předchází rozbor komunikace v rámci projektu, který poskytuje přehledný obraz zapojení a komunikační logiky. Vytvořená aplikace i vybraný scénář splňují body zadání. Z formální stránky práce je jejím nejslabším místem struktura. Zcela chybí teoretická část, která je začleněná do části praktické, čímž čtenáři chybí úvod do problematiky. V závěru práce také chybí jasné shrnutí dosažených výsledků. Z technického hlediska však práce obsahuje všechny důležité informace a tak napovídá, že student dané problematice porozuměl. Je tedy patrné, že kvalita textu odpovídá době, kterou nad ním student strávil. Na základě výše zmíněných komentářů hodnotím práci známkou C / 71 bodů a doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
C
Body
71

Otázky

eVSKP id 110209