Testování bezpečnosti a výkonu Proof-of-Stake Protokolů

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zabývá testováním výkonu a bezpečnosti konsensus protokolů typu Proof-of-Stake (PoS). Na teoretické úrovni porovnává protokoly ProPos, Algorand, Hedera, Ouroboros a Tezos z pohledu výkonu, možností útoků a obraně proti těmto útokům. Součástí práce je implementace simulačního frameworku v Omnet++ 5.4.1 pro provádění simulačních experimentů s protokoly ProPos, Algorand a Hedera. Simulace se zabývají zejména výkonem těchto protokolů. Na základě zjištěných výsledků jsou navržena určitá vylepšení.
This thesis deals with testing the security and performance of PoS-based protocols. Comparison of ProPos, Algorand, Hedera, Ouroboros and Tezos is presented on theoretical level in terms of performance, attack vulnerabilities and attacks mitigation. This thesis includes a simulation framework for testing Algorand, ProPos and Hedera protocols. The simulation framework is created using Omnet++ 5.4.1. Focus of the simulation experiments is on the performance of the selected protocols. Based on the results of the experiments a few improvements are discussed.
Description
Citation
HUD, J. Testování bezpečnosti a výkonu Proof-of-Stake Protokolů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2022.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
en
Study field
Bezpečnost informačních technologií
Comittee
doc. Dr. Ing. Petr Hanáček (předseda) doc. RNDr. Pavel Smrž, Ph.D. (místopředseda) doc. Ing. Vladimír Drábek, CSc. (člen) Mgr. Kamil Malinka, Ph.D. (člen) Mgr. Ing. Pavel Očenášek, Ph.D. (člen) doc. Mgr. Adam Rogalewicz, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2022-06-22
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm A. Otázky u obhajoby: Aké ďalšie vylepšenia PoS protokolov by ste navrhli? Čo považujete za najväčšiu nevýhodu Hedera Hashgraph, hoci sa zdá byť najlepšou voľbou? Jaké jsou plány se zmiňovanou publikací výsledků?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO