DAŠEK, F. Podpůrné zpracování tomografických dat pro 3D Slicer [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Student se v rešerši zabývá segementačními nástroji ve 3D prostoru, moduly a využitím skriptování ve 3D Sliceru. Rešerše je velice dobře zpracována, je na dobré odborné úrovni a tvoří dobrý základ pro navazující praktickou část práce. Rešerše je podprůměrně citována, což je ovlivněno praktickým charakterem práce. V rešerši postrádám popis segmentačních metod, které student uplatňuje v praktické části. Praktická část je rozsáhlá, přehledně zpracovaná, kapitoly, ukázky a testy na sebe velmi dobře navazují. Student se zabýval skriptováním ve 3D Sliceru, kdy se zaměřil na tvorbu a implementaci vlastního modulu do tohoto SW. Samotné řešení, ale i provedené testy při ověřování, jsou dobře zdokumentovány a doplněny obrazovými ukázkami. Výstupy považuji za zdařilé, student prokázal schopnost samostatné práce a schopnosti řešení konkrétních problémů. Zadání považuji za splněné. Student se práci věnoval v dostatečné míře, kladně hodnotím jeho aktivitu zejména v pozdější fázi a ochotu přizpůsobit řešení požadavkům. Práce je na dobré úrovni i po formální a jazykové stránce. Práci celkově hodnotím kladně, s počtem 85 bodů.
Student se ve své práci věnoval vývoji zásuvného modulu pro 3D slicer pro segmentaci tomografických objemových dat srdce. Předložená práce má 46 stran a je dělená do šesti kapitol včetně úvodu a závěru. Literární rešerše je tvořená velice podrobným popisem vizualizačních programů pro práci s objemovými daty z různých modalit. V kontextu práce by možná byla vhodná i drobná rešerše zvolené segmentační metody rozvodí, zejména co se týče jejího praktického využití, úskalí a nepřeberného množství modifikací. V praktické části práce se student zabývá implementací metody rozvodí pro potřeby segmentace srdce v objemových datech jako zásuvného modelu pro 3D slicer. Zvolená segmentační metoda je honě využívaná, takže zde se nejedná o žádnou novou metodiku. Nicméně hlavní přínos práce spatřuji v tom, že se jedná o implementaci metody jako zásuvného modulu pro 3D slicer. Jedná se o celkem komplexní problematiku, protože zásuvný modul je potřeba vytvořit s ohledem na další části a moduly programu 3D slicer, aby vše spolu správně komunikovalo. Znamená to porozumění poměrně komplexní dokumentaci a splnění různých požadavků na program. Z tohoto hlediska hodnotím práci velice kladně a předložená práce tak představuje inženýrské dílo. V závěru postrádám nějaká objektivní kritéria pro hodnocení přesnosti segmentace. Po formální stránce je práce spíše na průměrné úrovní. Členění na podkapitoly není vždy vhodné (např. dělení na jedinou podkapitolu 2.1.1). V práci je rovněž celá řada překlepů, chyb a nepřesných slovních spojení (např: „watershed filtr“, „čtení/psaní data set z disku“ atd.), což sráží celkové hodnocení práce. Rovněž na celou řadu obrázků není v textu odkazováno. Zadání práce je splněno ve všech bodech, pouze zmíněné chyby ve formální části práce sráží výsledné hodnocení. Práci tak hodnotím známkou C/78.
eVSKP id 150874