BARTOŠ, R. Tištěné transparentní elektricky vodivé vrstvy [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Dzik, Petr

Během práce na svém bakalářském projektu student Radim Bartoš dokázal, že disponuje potřebnými znalostmi a dovednosti pro úspěšné zvládnutí vytčených úkolů. Radim provedl velmi rozsáhlou sérii časově náročných experimentů, při kterých získal velké množství cenných experimentálních dat. Ke jejich zpracování přistoupil velmi zodpovědně a systematicky. Pravidelně postup práce konzultoval se školitelem a zároveň byl schopný mezi konzultacemi postupovat samostatně. Kladně hodnotím zodpovědný přístup, včasné zahájení a také dokončení práce. Jeho experimentální práce významným způsobem přispěla ke splnění výzkumných úkolů řešených v Laboratoři fotochemie ÚFSCH. Poznatky zjištěné v průběhu práce zásadním způsobem rozšířily naše schopnosti přípravy tištěných TCO vrstev a práce představuje velmi bohatý inspirační zdroj pro navazující projekty.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Kvalita zpracování výsledků A
Interpretace výsledků, jejich diskuse B
Závěry práce a jejich formulace B
Využívání konzultací při řešení práce A
Celkový přístup k řešení úkolů A
Splnění požadavků zadání A
Studium literatury a její zpracování A
Využití poznatků z literatury A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Pekárková, Jana

Student Radim Bartoš se ve své bakalářské práci věnoval přípravě vrstev oxidu cíničitého dopovaného antimonem pomocí materiálového tisku a spin-coatingu. Student provedl spoustu experimentů, bohužel interpretace výsledků je chaotická a nepřehledná. Cílem práce bylo také vypracovat literární rešerši shrnující současný stav poznání o výrobě anorganických TCO vrstev a možnostech jejich tisku, která mi bohužel nepřipadá dostatečná. K práci mám řadu výhrad a dotazů: 1) Kvalita některých obrázků by mohla být lepší, popisky obrázků by měly být v češtině, popisky grafů jsou bez diakritiky. 2) Experimentální část je velice nepřehledná, nejsou zde uvedeny postupy přípravy jednotlivých kompozic a ani použité objemy a koncentrace jednotlivých sloučenin. 3) Jaký způsob nanášení jste zvolil při přípravě vrstev spin-coatingem? Jaký objem solu jste použil? Jakou velikost substrátu? 4) V případě vrstev připravených materiálovým tiskem, jak velké plochy jste tisknul? 5) Proč jste v případě vrstev připravených na sodnovápenatém skle zvolil počet vrstev 1-5 a na pyrexovém skle pouze 1-4? 6) U Obrázků 11-14 mi chybí chybové úsečky, pro přehlednost by bylo vhodné shrnout naměřená data do tabulek i se směrodatnými odchylkami. 7) Čím si vysvětlujete malý nárust tlouštky u vzorků se třemi vrstvami? 8) V závěru tvrdíte, že naměřené měrné odpory vrstev připravených na pyrexových sklech jsou až o dva řády lepší, v práci to ale není nikde uvedeno a diskutováno. 9) Kterou metodou přípravy vrstev jste dosáhl nejlepších výsledků měrných odporů? Metodou spin-coating nebo za použití materiálového tisku?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání B
Logické členění práce C
Kvalita zpracování výsledků C
Interpretace výsledků, jejich diskuse D
Využití literatury a její citace C
Úroveň jazykového zpracování A
Formální úroveň práce – celkový dojem C
Závěry práce a jejich formulace C
Navrhovaná známka
C

eVSKP id 67620