BURIAN, J. Návrh nepřímého snímání polohy škrtící klapky plynového ventilu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2024.
Student mel za úkol navrhnout měřící metody pro snímání polohy škrtící klapky plynového senzoru a z těchto metod následně vybrat nejvhodnější pro danou aplikaci. Navrhnuta byla měření pomocí transformačního poměru a vzájemné indukčnosti. Obě měřící metody byly realizovány, ověřeny a byla vybrána metoda s krokem odpovídajícím približně 25 um. Při návrhu elektroniky zohledil kritéria uvedená v normě pro plynová zařízení EN60730-2-5. Student pracoval po celý semestr samostatně a pravidělně dle potřeby docházel na konzultace. Závěrečná práce je na výborné úrovni s odpovídajícím množstvím relevantních zdrojů. Cíle práce byly splněny. Doporučuji práci k obhajobě a hodnotím 100 body (A).
Předložená diplomová práce je přehledně a pěkně graficky zpracovaná. Překlepy, které se vyjimečně vyskytují, nejsou na újmu srozumitelnosti. Rozsah práce činí téměř 100 stran. Úvodní část je zpracována velmi obšírně a přehledně. V experimentální části jsem marně na schematech hledal kondenzátor C39 o němž je řeč na str.46. U obrázků znázorňujících změny amplituy (8.2., 8.3, a dále až 8.9.) není dostatečně objasněno jak byly závislosti měřeny a vůbec tam není zachycen vztzah k teplotě. Vzhledem k tomu, že se ze závislostí posuzuje smysl celé práce - rozhodnutí o nejvhodnějším metodě měření, je toto důležité. Vytvoření a implementace programu pro chod a pro komunikaci zařízení je velmi rozsáhlý úkol a je jen pochopitelné že není zcela dokončen. Práci doporučuji k obhajobě. Hodnotím ji 81 bodů t.j. známkou B.
eVSKP id 159928