ŠPÁNIK, Š. Rozhraní pro připojení pletysmografického snímače [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Student v rámci své bakalářské práce řešil návrh rozhraní pro snímání signálu z fotopletysmografického snímače a návrh příslušné laboratorní úlohy. Součástí práce byl návrh hardware i software. Student pracoval na projektu rovnoměrně po oba semestry a na konzultace docházel pravidelně. Musím však konstatovat značnou nesamostatnost při řešení odborných otázek a nedostatky v analytickém přístupu při hledání příčin problémů během oživováním přípravku. Před odevzdáním práce se student dostal do časové tísně při oživování desky plošných spojů, a proto nebyl realizován software mikrokontroléru v odpovídající podobě. Použití SW prostředí Arduino IDE jako mezikrok při realizaci laboratorní úlohy nepovažuji za vhodné. Odevzdaná práce má odpovídající formální úpravu i rozsah. Její přílohou je dokumentace a zdrojové soubory k vyrobeným deskám a mikroprocesorovému modulu. Slovenský pravopis nejsem schopen posoudit, avšak některé technické termíny jsou nevhodné („černý proud“ jako přímý překlad angl. termínu dark current). I přes značné rezervy v úrovni technického řešení lze konstatovat, že zadání práce bylo v zásadě splněno. Proto navrhuji bakalářskou práci k obhajobě.
Predložená bakalárska práca sa zaoberá návrhom laboratórneho prípravku pre spracovanie signálu z optického detektoru pre meranie srdečného rytmu. Rozsah práce je podľa môjho názoru zbytočne dlhý, pomerne detailný popis činnosti srdca je zbytočný. Z formálneho hľadiska je práca na veľmi slabej úrovni. V texte chýbajú referencie na obrázky. Na grafoch chýba popis osí, takže čitateľ nemá prehľad čo zobrazujú. V práci sa nachádzajú veľmi dlhé súvetia a vety, ktoré nedávajú zmysel. Niektoré pasáže, sa neustále opakujú. Objavuje sa veľké množstvo preklepov a gramatických chýb. Čo sa týka odbornej stránky, v práci sa nachádzajú neodborné výrazy (napr. čierny prúd, dobrý šum, lepšia odolnosť na svetlo, peaky a lagy signálu, ...). V technickej správe by som uvítal odborné a exaktné vyjadrovanie. Navrhnutý transimpedančný zosilňovač zrejme funguje. Spôsob nahrávania ukladania z terminálu do CSV súboru a následné nahrávanie CSV súboru mi príde nešťastné. Študent mohol implementovať v Matlabe funkciu pre priame vyčítanie znakov zo sériovej linky.
eVSKP id 151712