CTIBOR, J. Model pásového vozidla s dálkovým rádiovým ovládáním [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Student v práci realizoval model dálkově řízeného pásového vozítka. Jeho práce se skládala z návrhu mechanického provedení s užitím stavebnice Merkur, návrhy koncepce systému ovládání, výběru komponent, obvodového návrhu, měření a oživování, programování mikroprocesoru a implementace a odladění regulačních algoritmů. Student pracoval iniciativně a samostatně. Rovněž pravidelně docházel na konzultace. Během práce přesvědčivě prokázal erudici v oboru a uplatnil nemalé množství získaných znalostí během studia. Výhradu mám k většímu počtu nepříliš vhodně použitých obratů v textu práce, ale i přesto hodnotím práci velice kladně. Za vyzdvihnutí stojí množství samostatně odvedené práce a správná aplikace širokého spektra znalostí a dovedností.
Předložená bakalářská práce pojednává o stavbě modelu pásového vozidla. Její zpracování je na velmi slušné úrovni. Student prokázal dovednosti z oblasti pohonů, řídicí elektroniky a programování a všechny tyto oblasti skloubit. Očividně bylo práci věnováno značné úsilí a mnoho času, bylo splněno zadání a tak lze práci doporučit k obhajobě. Na druhou stranu se v práci občas vyskytují formální nedostatky, prohřešky pro ti pravopisu apod. Z těchto drobností lze vyjmenovat: - Popisek obrázku má být pod obrázkem. - Místo „váha“ by bylo lépe v daném kontextu použít „hmotnost“. - Shoda podmětu s přísudkem: „Konkrétní hodnoty byli zvoleny...“ se vyskytuje v textu několikrát. - Při popisu funkce diskrétních čítačů by bylo vhodnější používat schodovitě rostoucí a klesající funkce (str. 37, 38). - Na str. 39 je najednou rovnice nečíslovaná a v rámečku. - Na str. 47 je matoucí značení omega_ch1 pro směr i rychlost
eVSKP id 71246