BÍLÝ, S. Návrh teplotního čidla [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.
Cílem bakalářské práce bylo navrhnout jednoduché teplotní čidlo s varovnou indikací vysoké teploty. Student měl za úkol provést rozbor dostupných teplotních čidel a možností komunikace pomocí domácích rozvodů elektrické energie. Zvolit vhodný komunikační protokol a navrhnout obvodové zapojení všech modulů včetně řídicích programů. Na základě získaných znalostí navrhnout desky plošných spojů jednotlivých částí, zapojení oživit a provést finální úpravy. Na závěr ověřit správnou činnost zařízení, včetně varovné indikace vysoké teploty. V první části práce se student zabývá rozborem teplotních čidel a seznámením se s možnostmi přenosu informace. Závěr práce je poté věnován vlastnímu návrhu teplotního čidla včetně realizace. Student během řešení projektu hojně využíval konzultací, avšak pokroky mezi jednotlivými setkáními nebyly často nijak výrazné. Během řešení projektu jsem postrádal větší zápal do práce a hlavně vlastní inovativní a myšlenkové přínosy. Student v postatě jen postupoval podle zadání, aniž by se snažil práci obohatit o vlastní nápady. Co se týká samotné práce, tak student mohl v samotném závěru stručněji prodiskutovat vliv spotřebičů zapojených do rozvodné sítě elektrické energie na přenos informace. Jak sám uvádí, zásadní vliv měly na přenos informace spotřebiče s odporovou zátěží. Student proto mohl minimálně diskutovat, jakým způsobem daný problém ošetřit nebo vyřešit. Po formální stránce mám dvě připomínky. První se týká formátování textu, kdy část textu v dokumentu je zarovnána do bloku a část k levému okraji stránky. Za druhé bych pak zmínil velmi nízkou kvalitu některých obrázků a to především u přílohy A5 a A6, kdy v tištění verzi bakalářské práce jsou obrázky zcela nečitelné. Nicméně zadání bakalářské práce považuji za splněné a proto projekt hodnotím 70 body a známkou C.
Bakalářská práce pojednává o vytvoření teplotního čidla s indikací vysoké teploty a přenosu měřené informace po silových rozvodech. Po formální stránce bych vytknul kvalitu obrázků. Například osazovací plány jsou téměř nečitelné, hodnoty a názvy součástek se překrývají. U některých blokových schémat chybí citace. Jelikož je práce psána v anglickém jazyce, doporučuji používat české popisky obrázků. Odkazy na tabulky v textu též postrádám. Část práce není zarovnaná do bloku. Autora bych pochválil za uvedení zdroje použitých knihoven LCD. Autor se nevyvaroval několika gramatickým chybám a používání technického žargonu jako „piezobuzzer“. Z vývojových diagramů se zdá, že zařízení nebude fungovat optimálně, jelikož je běh celého programu zajištěn nekonečnou smyčkou. Zde by bylo dle mého názoru lepší využít přerušení. V práci jsem postrádal navržení komunikačního protokolu a zabezpečení proti chybám. Celkově lze konstatovat, že student splnil zadání.
eVSKP id 52218