BALÁŠ, O. Extrakce krevního řečiště z Fundus snímku lidského oka [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Bakalářská práce je po formální i odborné stránce v pořádku. Student během roku pravidelně konzultoval průběh práce. Student zvládl úspěšně nastudovat problematiku extrakce krevního řečiště z fundus snímků lidského oka. Naimplementoval několik metod pro extrakci krevního řešitě včetně metod pro předzpracování snímků. V rámci implementací metod pro předzpracování obrazu, implementoval nadrámec svého zadání i morfologické operace (např. TopHat, BlackHat, atd.), jenž ale v prácí nejsou nijak teoreticky popsány. Podařilo se mu dosáhnout dobrých výsledků v oblasti extrakce krevního řečište. Práci doporučuji k obhajobě s celkovým hodnocením A/90.
Po formální stránce je práce relativně kvalitní, zřídka se v ní vyskytují překlepy či drobné chyby. Některé formulace patrně utrpěly nedůsledným překladem zdrojových pasáží z angličtiny, např.: „Knihovna obsahuje více jak 2500 optimalizovaných algoritmů, včetně obsáhlé sady klasických a state-of-the-art počítačových vizí…“atd. Dosti nepochopitelné je používání anglických slov také v navržené aplikaci, kde autor na češtinu zcela rezignoval a práce tak působí jako kombinace různých převzatých ukázkových kódů (viz otázka č. 1). Obsahově je z textu možné vytušit, že se autor zorientoval v jednodušších postupech pro zpracování obrazu, jako je prahování, morfologické operace, Houghova transformace a detekce hran. Principy těchto metod jsou však popsány v teoretické části práce pouze velmi stručně a někdy není jasné, proč přesně autor některé metody použil i v části praktické (viz otázka č. 2). Práci je možné celkově označit jako slabě nadprůměrnou, a tedy hodnotit v kategorii C s tím, že pokud student před komisí vyjasní uvedené otázky, je mu možné hodnocení i výrazně zvýšit.
eVSKP id 73751