DROZDOVÁ, M. Jihomoravský lignit jako zdroj uhlíkových nanočástic [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2021.

Posudky

Posudek vedoucího

Pekař, Miloslav

Miroslava Drozdová se zhostila zadaných úkolů dobře, přestože byla zejména v experimentální části omezena zdravotní uzávěrou vysokých škol. Rozvinula tématiku své bakalářské práce. K plnění úkolů přistupovala svědomitě, pracovala samostatně, pravidelně konzultovala laboratorní postupy i získaná data. Naplnila tak očekávání i zadání práce.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Studium literatury a její zpracování A
Využití poznatků z literatury A
Kvalita zpracování výsledků A
Interpretace výsledků, jejich diskuse B
Závěry práce a jejich formulace B
Využívání konzultací při řešení práce A
Celkový přístup k řešení úkolů A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Taraba, Boleslav

Práci pokládám za zajímavou a vydařenou, autorka odvedla kus experimentální práce. Za příkladně férové pokládám upřesnění jmen konkrétních pracovníků, kteří zabezpečili šetření autorčiných vzorků příslušnou instrumentální metodou. V práci měl/mohl být lépe chemicky charakterizován výchozí lignit (alespoň uveden obsah popela). Při zaměření práce na uhlíkové nanočástice bych (také) očekával výstižnější kvantitativní charakteristiku velikostních parametrů získaných produktů. Připomínky: str. 11: Jednotky cal/kcal v tepelné vodivosti měly být přepočteny na (správnější) J/kJ – jež jsou uváděny i jinde v práci; Str. 18-19: Zkratky QY, RT použité v tabulce 1 měly být vysvětleny nad/pod tabulkou, či uvedeny v kap. 7 „Seznam použitých zkratek …“; Str. 22: Namísto označení „subbituminózní uhlí“ v nazvu kapitoly 2.1. mělo být česky uvedeno „hnědá uhlí“; Str. 29: Překlepu „molibdenan“ bychom se v chemickém odborném textu měli vyhnout; Přílohy 1-9: Hned v úvodu každé přílohy bych očekával (číselný) odkaz na původní práci, která daný způsob přípravy popisuje; Str. 41: Výtěžky vzorků uvedené v kap. 4.3. jsou vyčísleny z bilance počáteční hmotnosti lignitu a hmotnosti „pevného zbytku“ po jeho oxidačně-ultrazvukovém rozkladu. Otázkou ale je, do jaké míry tento „pevný zbytek“ představuje skutečně kýžený produkt této přípravy - tedy uhlíkové nanočástice;

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Logické členění práce A
Kvalita zpracování výsledků B
Interpretace výsledků, jejich diskuse B
Využití literatury a její citace B
Úroveň jazykového zpracování B
Formální úroveň práce – celkový dojem A
Závěry práce a jejich formulace A
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 131362